Tygodniowy przegląd prasy 20.11.2022: Wrocław, 13.11-19.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Wrocławia

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wrocławia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.11 a 19.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Game Fest 2022 we Wrocławiu. Tłumy w Czasoprzestrzeni i ponad 2000 planszówek. Zobacz zdjęcia ”?

Przegląd tygodnia: Wrocław, 20.11.2022. 13.11 - 19.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Game Fest 2022 we Wrocławiu. Tłumy w Czasoprzestrzeni i ponad 2000 planszówek. Zobacz zdjęcia

Game Fest 2022 we Wrocławiu. W Czasoprzestrzeni w byłej Zajezdni Dąbie trwa turniej gier planszowych. Wydarzenie przyciągnęło tłumy młodych i starszych mieszkańców miasta. Do wyboru mieli ponad 2000 planszówek. Nie byliście? To jutro też macie okazję zagrać. Zobacz w galerii zdjęcia z tego wydarzenia.

📢 Błędy i wpadki deweloperów we Wrocławiu. Te są najpopularniejsze! Na ciebie też trafiło?

Kupując nowe mieszkanie w stanie deweloperskim, nie zawsze możemy liczyć na jego idealne wykończenie. Co więcej, podczas rozmów z właścicielami nowo nabytych lokali wynika, że fuszerka budowlańców i nadzorujących ich deweloperów jest nagminna. Zebraliśmy od Was najpopularniejsze błędy i wpadki deweloperów we Wrocławiu.

📢 Ogromne utrudnienia na torach 19.11 2022 na Dolnym Śląsku. Pozrywana trakcja, spóźnienia pociągów!

Dzisiejszy dzień (19 listopada 2022) można śmiało nazwać jednym z najtrudniejszych w życiu pasażerów kolei w naszym regionie. Na czterech liniach kolejowych na całym Dolnym Śląsku odnotowano utrudnienia. Gdzie pociągi są opóźnione?

Tygodniowa prasówka 20.11.2022: 13.11-19.11.2022 Wrocław: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników we Wrocławiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu już otwarty. Zobacz czy jesteś na zdjęciach

W piątek na wrocławskim rynku ruszył Bożonarodzeniowy Jarmark. Wydarzenie ściągnęło wielu mieszkańców Wrocławia, Dolnego Śląska i z całej Polski. Nie zabrakło także turystów z zagranicy. Wszyscy byli oszołomieni magicznym klimatem jarmarku. Zobacz w galerii czy jesteś na zdjęciach.

📢 Śmiertelny wypadek w Kołaczowie koło Dzierżoniowa. Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 384 między Łagiewnikami i Dzierżoniowem

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem 19 listopada 2022 roku na trasie między Łagiewnikami a Dzierżoniowem na wysokości wsi Kołaczów i Dębowej Górki Zginął kierowca osobówki. Na miejscu pracują służby i prokurator. Są utrudnienia w ruchu na DW 384, wytyczono objazd przez okoliczne wsie.

📢 Najpiękniejszy dworzec w Polsce jest pod Wrocławiem! Zdobył tytuł "Dworzec Roku 2022" [ZDJĘCIA]

Najpiękniejszy dworzec w Polsce znajduje się na Dolnym Śląsku i wcale nie chodzi tu o Wrocław! Dworzec w Kątach Wrocławskich otrzymał Nagrodę Publiczności w organizowanym już po raz piąty konkursie "Dworzec Roku". Zwycięstwo zapewnili mu internauci, a więc także i Wy, drodzy Czytelnicy!

📢 Wrocław: Na Akademii Wojsk Lądowych zgubiono pistolet. Trwają poszukiwania. Obiekt zamknięty! W akcji Żandarmeria Wojskowa

We Wrocławiu zamknięta została Akademia Wojsk Lądowych. Wszystko przez zagubiony pistolet VIS 100. Obecnie trwają poszukiwania zguby. Na miejscu pracuje Żandarmeria Wojskowa.

📢 Bartosz Zmarzlik poślubił Sandrę Grochowską. Ta suknia, ten garnitur, samochód. Cóż to był za ślub naszego mistrza!

Cóż to był za ślub! Bartosz Zmarzlik, były żużlowiec Stali Gorzów, a aktualnie zawodnik Motoru Lublin, poślubił Sandrę Grochowską. Młoda para powiedziała sobie tak w piątek 18 listopada w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi w zachodniopomorskim Barlinku, leżącym kilkanaście kilometrów od Kinic, gdzie mieszkają Bartosz i Sandra Zmarzlikowie.

📢 Unikatowy pałac w Gościszowie. Jeden z najpiękniejszych w Polsce? Przetrzymał klęski, został zniszczony przez przypadkowy nalot

Pałac w Gościszowie, a w zasadzie jego ruiny, leżą niedaleko Bolesławca (województwo dolnośląskie), a on sam piękniał niemal do końca 1945 roku. To jedna z najsmutniejszych i najbardziej niesprawiedliwych historii, o jakich słyszeliśmy. Stał prawie nienaruszony przez wiele lat, a został zniszczony przez przypadkowy nalot wojsk niemieckich w marcu 1945roku. Nigdy go nie odbudowano. Rozległe ruiny jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce można podziwiać do dziś. Zobaczcie, co z niego zostało. Smutny widok...

📢 Te MEMY zrozumieją mieszkańcy Wrocławia. Zobaczcie, z czego śmieje się internet [ZDJĘCIA]

Remonty, wykolejenia tramwajów, decyzje prezydenta Jacka Sutryka, wypadki z udziałem (lub bez) pojazdów MPK, stan dróg, "sukcesy" Śląska Wrocław... To tylko kilka tematów, które powtarzają się w memach o Wrocławiu. Zobaczcie, z czego śmieją się internauci. Mamy dla Was porcję nowych memów - wystarczy kliknąć w zdjęcie, a na kolejne przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Kubki z Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Ile kosztują? Na aukcji … ponad 3 500 zł! A po ile grzaniec?

Nie ma większego symbolu Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu niż grzane wino w kubeczku w kształcie buta. Kubeczki co roku są inne, co jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. W Internecie kubeczki z ubiegłych lat osiągają astronomiczne kwoty. A o tym ile taki kubek i grzaniec kosztuje na jarmarku przeczytasz w poniższym artykule. W galerii zobacz kolekcję wrocławskich kubeczków z jarmarku od 2008 roku.

📢 Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 we Wrocławiu już otwarty. Sprawdziliśmy co można tam kupić. Dojazd, godziny otwarcia, ceny

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu już Otwarty! Trwają jeszcze ostatnie przygotowania. Choć oficjalne otwarcie będzie po południu to już można odwiedzać pierwsze budki. Sprawdź w galerii pod zdjęciami, co znajdziesz na stoiskach i ile kosztuje.

📢 Zabytkowy pociąg z Wrocławia do Świdnicy, przez Sobótkę. Ruszyła sprzedaż na niesamowity przejazd parowozem

Z Wrocławia do Świdnicy, przez Sobótkę. Trwają zapisy, a raczej sprzedaż biletów na niesamowity przejazd zabytkowym parowozem po malowniczych okolicach wzdłuż nowej linii kolejowej na Dolnym Śląsku.

📢 Samochody ze skanerami wyjechały na ulice Wrocławia. Będą łapać niepłacących za parking [ZDJĘCIA]

Ruszyły zapowiadane przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu regularne kontrole w Strefach Płatnego Parkowania za pomocą skanerów umieszczonych na samochodach. Po miesiącach testów, specjalnie oznakowane elektryczne nissany sprawdzają, czy kierowcy na pewno płacą za postój.

📢 Gdzie we Wrocławiu wymienić opony na zimowe? Polecani wulkanizatorzy [ADRESY]

Z wymianą opon na zimowe nie można zwlekać. Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego czekanie na pierwsze opady śniegu jest błędem, a kierowcy powinni sugerować się spadkiem temperatury do określonej wartości. Gdzie można wymienić opony we Wrocławiu? Sprawdź listę polecanych zakładów wulkanizacyjnych i warsztatów samochodowych! Dane zaczerpnięto z portalu Oponeo.com.

📢 Wrocław wprowadza plan oszczędzania energii cieplnej i elektrycznej. Uważajcie wieczorami na ulicach!

Wrocław rozpoczyna kampanię "Ciepło w Domu" zachęcającą do oszczędzania energii w domach. Poza przypomnieniem mieszkańcom o rozsądnym gospodarowaniu ciepłem i prądem znalazło się miejsce na szukanie oszczędności na ulicach i w miejskich obiektach. Odwołano też kilka miejskich imprez na 2023 rok.

📢 Zaniedbane miejsca we Wrocławiu. Tu jest brzydko, a bywa niebezpiecznie [ZDJĘCIA]

We Wrocławiu pojawia się sporo nowych inwestycji w różnych częściach miasta, które często sąsiadują z kompletnymi ruinami. Zaniedbane miejsca znajdują się nawet w środku miasta! To nie wygląda najlepiej i straszy od lat, a potrafi też stwarzać niebezpieczeństwo dla przechodniów. Gdy od sypiącego się budynku odpadnie fragment elewacji, spada na uczęszczany chodnik. Zobaczcie w galerii zdjęć o jakich miejscach mowa. Aby przejść dalej posługuj się strzałkami lub gestami na smartfonie.

📢 Na dnie Jeziora Bystrzyckiego w Zagórzu Śląskim leży wieś zalana przez Niemców. Nazywała się Śląska Dolina i była wyjątkowo ładna ZDJĘCIA

Jezioro Bystrzyckie znane też jako Jezioro Lubachowskie w Zagórzu Śląskim w gminie Walim to lubiana atrakcja turystyczna przez Dolnoślązaków. Podróżników przyciąga tutaj zapora i piękne widoki. Niewielu przyjezdnych wie, że na dnie jeziora znajduje się poniemiecka wieś Śląska Dolina, którą na początku XX wieku zatopili sami Niemcy, aby stworzyć tu zbiornik wody. Zobaczcie zdjęcia, jak kiedyś wyglądało miejsce, którego ruiny są na dnie jeziora w Zagórzu Śląskim.

📢 Żurawie tańczące we mgle w Dolinie Baryczy powalają. Agnieszka Florczyk za zdjęcia zgarnęła nawet królewski tytuł z Wielkiej Brytanii!

Te zdjęcia zniewalają, wprost nie można oderwać od nich wzroku. Kunszt fotografii Agnieszki Florczyk doceniają tysiące mieszkańców Dolnego Śląska, Polski i Świata. Powstają na mokradłach i uroczyskach Doliny Baryczy i przedstawiają cudowny świat przyrody bez ingerencji w jej subtelność. Ich autorka, Agnieszka Florczyk co chwilę zdobywa kolejny tytuł. Okrzyknięto ją m.in. Fotografem Roku Okręgu Dolnośląskiego, Fotografem Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody i Fotografem Roku Królewskiego Towarzystwa Biologicznego.

📢 Nowoczesna edukacja VR we Wrocławiu. Na Uniwersytecie Wrocławskim otwarto wirtualną sale zbrodni dla studentów kryminalistyki. Galeria

Miejsce zbrodni, dowody, ślady do zabezpieczenia, a to wszystko w wirtualnej rzeczywistości. Na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu otwarto właśnie Specjalistyczną Pracownię Kryminalistyki, gdzie studenci w goglach VR będą się uczyć pracy na miejscu zbrodni.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie