Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Internetowe dzienniki we wrocławskich szkołach

Monika Dubec
Monika Dubec
Prawie 17 mln zł. z Unii Europejskiej dostaną wrocławskie szkoły na nowy sprzęt komputerowy i lepszy dostęp do internetu. Dzięki temu papierowe dzienniki będą zastępowane elektronicznym.

We Wrocławiu 50 placówek ma już dzienniki internetowe.

- Jak słyszałam, nauczyciele są z nich zadowoleni. Choć oczywiście początki wprowadzania nowych dzienników nie były łatwe - przyznaje Maria Iwona Bugajska, zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. - Do 2011 chcemy, żeby taki elektroniczne dzienniki były we wszystkich naszych szkołach. Oczywiście najpierw równolegle z papierowym - dodaje.

Taki nowoczesny dziennik niektóre wrocławskie placówki wprowadziły już na własną rękę.

- Mamy go od 8 lat - przyznaje Elżbieta Kurowska, zastępca dyrektora w Gimnazjum numer 16 we Wrocławiu. - Rodzice go bardzo chwalą. Na bieżąco wiedzą, czy ich dzieci nie wagarują, jakie mają oceny oraz znają datę najbliższej wywiadówki. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę na odpowiednią zakładkę i wpiszą swój kod - opowiada.

Uczniowie, którzy chodzą do szkół gdzie jest taki dziennik już się do niego przyzwyczaili. Natomiast część wrocławian, która dopiero będzie go miała trochę się go boi.

- Teraz już nic przed rodzicami nie da się ukryć. O wielu rzeczach się im nie mówi, usprawiedliwienia samemu się pisze. A jak taki dziennik zostanie wprowadzony, to trzeba będzie na bieżąco o wszystkim mówić rodzicom. Nie wiem, czy to nie za duża inwigilacja - przyznaje Magda z wrocławskiego technikum. - Tym bardziej, że moi rodzice często korzystają z internetu.

Internetowe dzienniki mają pojawić się we wszystkich wrocławskich szkołach


Dodatkowe pieniądze szkoły dostaną dzięki unijnym umowom podpisanym przez marszałka województwa dolnośląskiego. Pierwsza z nich dotyczy realizacji projektu "Rozwój informatycznego systemu zarządzania wrocławską oświatą". Dzięki niemu placówki wyposażone zostaną w nowy sprzęt komputerowy i oprogramowanie i zostaną podłączone do szerokopasmowego Internetu.

Druga to "Rozwój usług elektronicznych we wrocławskiej oświacie". Pieniądze przeznaczone na realizację tej umowy pozwolą między innymi: zakładać elektroniczne dzienniki, platformę edukacyjną, na której umieszczone będą materiały dydaktyczne, czy testy sprawdzające oraz utworzyć portal oświatowy, który zawierać będzie między innymi informacje  o stanie wrocławskiej edukacji.

- Projekty te choć stanowią odrębne zadanie, wzajemnie się uzupełniają i mają poprawić stan edukacji we Wrocławiu. Na ich realizacji skorzystają 244 wrocławskie placówki oświatowe oraz nauczyciele i uczniowie. Zmiany wdrażane będą od początku tego roku do połowy roku 2011 - wyjaśnia Marek Łapiński, marszałek województwa dolnośląskiego.

Nowe rozwiązania mają poprawić jakość wrocławskiej edukacji.

- Te nowe sprzęty i programy bardzo się przydadzą. Będą ważnym elementem zintegrowania całego systemu oświatowego, do którego dążymy - przyznaje Maria Iwona Bugajska.


Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto