Fortuna uśmiechnęła się do Śląska Wrocław w meczu z GKS Bełchatów [zdjęcia użytkownika MM]

Mariusz Kruczek
Piłkarzom Śląska Wrocław dopisało szczęście przy Oporowskiej. ...
Piłkarzom Śląska Wrocław dopisało szczęście przy Oporowskiej. ... Dawid Antecki
Piłkarze Śląska Wrocław wygrali z GKS Bełchatów 1:0. Bohaterem meczu został Marian Kelemen. Gola z rzutu karnego strzelił Diaz.

Zobacz: Powrót Super Mariana. Śląsk Wrocław wygrał z GKS Bełchatów

7 kwietnia Śląsk Wrocław wygrał z GKS Bełchatów 1:0 w 25. kolejce Ekstraklasy. Spotkanie z powodu problemów na Stadionie Miejskim zostało rozegrane przy ul. Oporowskiej.

Na starym stadionie Fortuna sprzyjała wrocławianom, którzy w rundzie wiosennej często narzekali na pecha. W 3. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę pewnie obronił Marian Kelemen. Bramkarz Ślaska był niekwestionowanym bohaterem spotkania, kilkakrotnie ratował zespół z poważnych tarapatów. Radził sobie pewnie nawet w sytuacjach "sam na sam".

Dobra gra w defensywie nie wpłynęła na składniejsze ataki pod bramką GKS Bełchatów. W ciągu całego meczu Śląsk nie wypracował sobie stuprocentowej sytuacji. Orest Lenczyk w 80. minucie za Sebastiana Dudka wprowadził Cristiana Diaza. Kilka minut później Argentyńczyk został sfaulowany w polu karnym "Brunatnych", a sędzia wskazał na jedenastkę. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnie pokonał Łukasza Sapela. To było jedyna bramka w tym meczu.