Śląsk pokonał Cracovię. Trwa pościg za Legią

Mariusz Kruczek
Śląsk Wrocław - Cracovia [ZDJĘCIA Z MECZU]
Śląsk Wrocław - Cracovia [ZDJĘCIA Z MECZU] Tomasz Trybus
Śląsk Wrocław wygrał z Cracovią 3:0. To pierwsze zwycięstwo wrocławian w rundzie wiosennej. Zobacz zdjęcia z meczu użytkownika MM.

18 marca Śląsk Wrocław wygrał z Cracovią na Stadionie Miejskim (Zobacz: Koniec złej passy. Śląsk wygrał z Cracovią [relacja i bramki]).

Wrocławianie prowadzili już od 4. minuty, kiedy z rzutu karnego Wojciecha Kaczmarka pokonał Cristian Diaz. Nieco ponad kwadrans później dobrą piłkę do Sebastiana Mili zagrał Łukasz Madej. Kapitan wrocławskiej drużyny niczym wytrawny napastnik umieścił futbolówkę między słupkami Cracovii. "Seba" ustalił wynik spotkania w 45. minucie strzelając gola do szatni gościom.

W drugiej połowie wrocławianie mieli kilka okazji do powiększenia prowadzenia. W 59. minucie najbliżej podwyższenia wyniku był Madej, ale zabrakło celności. O mały włos Śląsk znowu straciłby gola po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego bowiem w poprzeczkę bramki Kelemena trafił Boljević.

Śląsk przerwał serię spotkań bez zwycięstwa. Wrocławianie tracą po 22. kolejkach jeden punkt do lidera tabeli - Legii Warszawa.

Zobacz: Zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Cracovia