Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brave Festival: od 4 lipca odważne filmy ZOBACZ

Małgorzata Matuszewska
Brave Festival/materiały prasowe
Brave Festival rusza w piątek, 4 lipca. Brave Festival odbywa się po raz 10., to festiwal poświęcony ginącym kulturom.

Brave Festival zacznie się od Przeglądu Filmowego Brave Festival.
4 lipca zainauguruje go pokaz niemego filmu Franza Ostena i Himanshu Rai z 1925 roku – Światło Azji w Dolnośląskim Centrum Filmowym.
Film opowiada o życiu księcia Gautamy, człowieka, który stał się Buddą. Seansowi będzie towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez indyjski, sześcioosobowy zespół Divana Ensemble z Radżastanu.
– Niemcy nakręcili ten obraz w Indiach. Film wprowadzi nas w temat przewodni Brave Festival – w tym roku to Święte ciało. Będzie to także jedno z najciekawszych wydarzeń tegorocznego festiwalu – mówi Marek Mieleszko, menedżer programowy Przeglądu Filmowego Brave Festival.
Seans połączony z koncertem zacznie się 4 lipca o godz. 19.30 w Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudskiego 64a. Bilety kosztują 30 i 40 zł.
Brave Festival – PPrzegląd Filmowy będzie trwać przez cały pierwszy tydzień. W trzech cyklach tematycznych zostanie zaprezentowanych trzydzieści seansów, którym będą towarzyszyć spotkania z twórcami i ekspertami. Warto wybrać się do DCF-u. – Te filmy, często nagradzane na różnych festiwalach, bardzo trudno jest obejrzeć w codziennym repertuarze kin. Wiele z nich sprowadziliśmy na Brave festival od samych twórców, często nie ma ich w zwykłej dystrybucji – mówi Marek Mieleszko. – To nowatorskie, świetne obrazy z Libanu, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Japonii – wylicza.

Brave Festival – trzy filmowe części

Co roku filmowa część Brave jest podzielona na trzy części. Filmy z działu Brave Focus związane są z Indiami – mozaice wielu tradycji, przeróżnych obyczajów i religii. Wśród nich znajdzie się norweski film Boks z losem (reż. Beathe Hofseth i Susann Ostigaard), dotyczący kwestii przemocy wobec kobiet w Indiach. Jego projekcja planowana jest 10 lipca o godz. 20.15. Z kolei cykl Brave Context nawiązuje do bezpośredniego tematu tegorocznego festiwalu – Święte ciało. W programie tego cyklu znalazł się m.in. bardzo interesujący amerykański film Larry’ego Silvermana Ciało i krew, którego bohaterem jest Steve Hawort, twórca podskórnych implantów 3D (6 lipca, godz. 17). W cyklu Brave People Doc pokazani zostaną odważni, pełni nadziei ludzie walczący o ideały, szukający nowych form w sztuce.
CZYTAJ

BRAVE FESTIVAL – PEŁNY PROGRAM
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto