WKK przerwało serię porażek, WKS zakończył passę zwycięstw

WKK Wrocław wygrało u siebie z AZS-em Politechniką Opolską, a Śląsk nie dał rady w wyjazdowym meczu Pogoni Prudnik.

Po serii pięciu porażek podopiecznym Mariusza Mazura udało się przerwać złą passę. Mimo braku kontuzjowanego Adama Wójcika, WKK poradziło sobie z przyjezdnymi. W październiku 2010 w Opolu wrocławianie wygrali 85:59, tym razem spotkanie było wyrównane.

Wynik rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie, gdy WKK zdobyło 10 punktów więcej niż akademicy. Ostatecznie gospodarze wygrali 70:62. Świetne zawody w zwycięskim teamie rozegrali Piotr Niedźwiedzki (23 pkt., 11 zb.) i Grzegorz Kaczmarek (21 pkt.), w ekipie gości najlepszy był Tomasz Antoniak (12 pkt. i 6 zb.).

Drugoligowy Śląsk Wrocław 29 stycznia przerwał natomiast pasmo czterech zwycięstw. Pogromcami Wojskowych okazali się zawodnicy KS Pogoni Prudnik. Mecz również był wyrównany, a jego losy zostały przesądzone w ostatniej odsłonie, gdzie gospodarze zdobyli 23 punkty, przy 15. oczkach WKS-u. Końcowy wynik 84:77.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Jarosław Zyskowski (22 pkt.), w ataku wspierali go najlepiej Adrian Mroczek-Truskowski (17 pkt. i 6 zb.) oraz Wojciech Suprun (15 pkt.). W prudnickim zespole brylował Szymon Kucia (18 pkt.).

Na dziesięć kolejek przed końcem rozgrywek WKK zajmuje 8., a WKS 13. miejsce w tabeli grupy B, II ligi mężczyzn.