MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Instalacja nowych przystanków wiedeńskich "Hutmen". Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
ZDiUM
Rozpoczęcie budowy przystanków wiedeńskich "Hutmen" na ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu niesie za sobą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Prace, które rozpoczną się w poniedziałek 10 czerwca, potrwają aż do jesieni, wprowadzając tymczasową organizację ruchu.

Przystanki wiedeńskie, zyskujące na popularności we Wrocławiu, są już obecne na takich ulicach jak Traugutta, Piłsudskiego, Hubskiej, czy Trzebnickiej. Ich głównym celem jest ułatwienie pasażerom dostępu do tramwajów poprzez podwyższenie poziomu jezdni do wysokości chodnika. To znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowników komunikacji miejskiej.

Co to są przystanki wiedeńskie?

Przystanki wiedeńskie to nowoczesne rozwiązanie w infrastrukturze miejskiej, które ma na celu poprawę dostępności i komfortu korzystania z komunikacji miejskiej. Wprowadzane są one w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych i komunikacji miejskiej, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie z tramwajów. Pierwsza para przystanków tego typu na ul. Grabiszyńskiej została zbudowana wiosną zeszłego roku przy Centrum Historii Zajezdnia.

Utrudnienia na ul. Grabiszyńskiej

W związku z budową kolejnych przystanków wiedeńskich "Hutmen", mieszkańcy Wrocławia muszą przygotować się na utrudnienia. Prace budowlane rozpoczną się 10 czerwca i potrwają do października 2024 roku. W tym czasie, na ul. Grabiszyńskiej zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

- W obrębie przystanków "Hutmen" położonych po obydwu stronach skrzyżowania z aleją Pracy zacznie obowiązywać organizacja ruchu zastępczego – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to przede wszystkim wyznaczenie przystanków tymczasowych w okolicy placu budowy. Ich lokalizacja będzie zmieniać się w zależności od postępu prac. Ponadto, ruch samochodowy będzie przekierowany na środek jezdni, na torowisko tramwajowe, co może wpłynąć na płynność ruchu w tym rejonie.

- Przez cały czas trwania budowy, do października, wszystkie roboty będą odbywać się "pod ruchem" – dodaje Ewa Mazur.

Budowa przystanków wiedeńskich "Hutmen" to krok w stronę poprawy infrastruktury komunikacyjnej Wrocławia, jednak mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Wprowadzone utrudnienia, choć tymczasowe, mogą wpłynąć na codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Warto jednak pamiętać, że efekt końcowy - nowoczesne, bezpieczne i dostępne przystanki - z pewnością przyniesie wiele korzyści dla wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto