MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Fatalnie wykonany chodnik we Wrocławiu. Ile kosztuje remont? Zdradzamy - krocie

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Wrocławianie od dawna narzekali na stan chodnika na al. Poprzecznej, który w deszczowe dni zamieniał się w rzekę, a nawet w suche dni stwarzał trudności w poruszaniu się. Po latach oczekiwania, ZDiUM ogłosiło, że chodnik przejdzie kompleksowy remont, na który mieszkańcy czekali z niecierpliwością. Wartość inwestycji przekracza milion złotych, co budzi zainteresowanie i nadzieje na poprawę komfortu i bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.

Długo oczekiwany remont

Al. Poprzeczna była od dawna znana z jednego z najbardziej krzywych chodników we Wrocławiu, co utrudniało mieszkańcom codzienne przemieszczanie się. Problem ten dotykał szczególnie osób starszych oraz osób z ograniczoną mobilnością.

- Na Poprzecznej nawet jak jest sucho to ciężko się chodzi, bo jest nierówna. Mnie, sprawnej osobie ciężko jest przejść. Mój tata, który chodzi "o lasce" tamtędy nie przejdzie – mówiła ponad rok temu pani Agnieszka, mieszkanka Wrocławia.

ZDiUM tłumaczył, że problem wynikał z braku odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych oraz wyniesionego pasu zieleni, który blokował spływ wody. Decyzja o remoncie była odkładana ze względu na konieczność uzyskania decyzji na realizację inwestycji drogowej (ZRiD), co w końcu udało się osiągnąć.

Nowe oblicze al. Poprzecznej

Wykonawcą prac została spółka Remat, która za nieco ponad milion złotych ma zmodernizować chodnik, tworząc ciąg pieszo-rowerowy. Projekt zakłada szereg zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

- Chodnik między nrem 47c a przejazdem kolejowym zostanie kompleksowo zmodernizowany i stanie się ciągiem pieszo-rowerowym. Projekt przewiduje montaż licznych elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tłumaczy Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZDiUM.

W ramach remontu, na al. Poprzeczna pojawi się nowe przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym i oświetleniem, przebudowane zostaną zjazdy, a także zostaną zamontowane słupki uniemożliwiające wjazd i parkowanie. Dodatkowo, zaplanowano oznakowanie wlotów rowerowych na skrzyżowaniach oraz montaż luster na każdym zjeździe, gdzie nie jest spełniony warunek trójkąta widoczności.

- Nowy ciąg będzie miał szerokość 3,5 m, z odcinkowym zwężeniem do 2 m, oraz nawierzchnię bitumiczną, z wyjątkiem strefy ochronnej drzew, gdzie ułożymy mieszankę przepuszczającą wodę. Wzdłuż niego powstaną trawniki – dodaje Tomasz Jankowski.

Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2024 r., co oznacza, że mieszkańcy Wrocławia już wkrótce będą mogli cieszyć się bezpiecznym i komfortowym chodnikiem na al. Poprzecznej. To długo oczekiwana zmiana, która znacząco wpłynie na jakość życia w tej części miasta.

Tutaj zostanie wyremontowany chodnik:

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Białystok. Piłkarze Jagiellonii odbierają złote medale

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto