MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kłopoty drogowe na ulicy Pomorskiej. Co z kostką, która po dwóch latach od remontu się rozpada?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Jarosław Jakubczak/Polska Press
Po zaledwie dwóch latach od zakończenia intensywnych prac remontowych na ulicy Pomorskiej we Wrocławiu, mieszkańcy zauważyli zapadanie się kostki brukowej. Odcinek drogi, który miał służyć bez zarzutu na lata, teraz wymaga szybkiej interwencji.

W lipcu 2022 roku zakończono prace nad renowacją krótkiego fragmentu ulicy Pomorskiej, od mostu Pomorskiego aż do ul. Cybulskiego. Modernizacja objęła nie tylko sieci podziemne, ale również odnowienie chodników, ścieżki rowerowej, a także wprowadzenie nowego przejścia dla pieszych i wymianę jezdni. Szczególną uwagę poświęcono zabytkowej kostce brukowej wzdłuż torowiska tramwajowego, którą na nowo ułożono, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Zapadnięcie się kostki brukowej na ul. Pomorskiej stało się niemiłym zaskoczeniem dla mieszkańców, którzy z niepokojem obserwują pogarszający się stan nawierzchni. Czytelnik "Gazety Wrocławskiej", Sylwester, wskazał na konieczność pilnej naprawy, podkreślając, że obecny stan może zagrażać torowisku tramwajowemu.

- Proszę o natychmiastową interwencję u wykonawcy, dopóki jeszcze obowiązuje gwarancja. Stan świeżo wyremontowanego torowiska pogarsza się z dnia na dzień – opisuje nasz Czytelnik.

W odpowiedzi na zgłoszone obawy, przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji zapewnili, że torowisko jest w dobrym stanie, a problematyczna kostka brukowa zostanie naprawiona na koszt wykonawcy. Mimo braku konkretnej daty rozpoczęcia prac, mieszkańcy mogą spodziewać się szybkiej reakcji.

- Miejscowe zapadnięcia kostki brukowej zostaną usunięte przez wykonawcę na jego koszt – mówi Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Koszt pierwszego etapu remontu ulicy Pomorskiej wyniósł 4,8 miliona złotych, a obecnie trwa drugi etap prac, którego budżet to blisko 80 milionów złotych. Więcej informacji na temat trwającej przebudowy i planowanych działań można znaleźć na stronie Wrocławskich Inwestycji.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto