MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zbadają ruch w mieście

Monika Dubec
Monika Dubec
Od czwartku 22 kwietnia we Wrocławiu prowadzone będą badania dotyczące ruchu w mieście. Na początku zapytani zostaną kierowcy.

Pierwszy etap badań będzie polegał na przepytaniu kierowców o trasy jakimi jeżdżą. Od czwartku w 16 miejscach na wylotowych i wlotowych drogach do Wrocławia stać będą ankieterzy. Jak zapewniają osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie akcji, tzw. stanowiska pomiarowe będą wyraźnie oznakowane.

- Po trzy, cztery samochody będzie zatrzymywać współpracująca z nami policja. Nasi ankieterzy zadadzą tylko kilka pytań, np.: gdzie dane osoby jadą, jak często przemierzają tę drogę, czy po drodze gdzieś się zatrzymują. Wypełnienie ankiety zajmie około minuty - dodaje Małgorzata Rusin z firmy Pentor. - Będziemy chcieli przepytać z 5 proc. wszystkich samochodów zarówno w godzinach rannych, jak i popołudniowych - dodaje.

Organizatorzy akcji nie chcą ujawniać konkretnie na jakich ulicach w danym dniu będą przeprowadzane pomiary. Nie chcą by kierowcy bojąc się policji, specjalnie omijali te miejsca, co mogłoby zafałszować wyniki badań.

- Te badania faktycznie są zasadne pod warunkiem, że pracownicy miasta będą potrafili z nich dobrze skorzystać, że te wyniki nie zostaną tylko na papierze - mówi Mateusz Żebrowski, student z Wrocławia.- Myślę, że kierowcy będą raczej odpowiadać ponieważ będą trochę bali się policjantów stojących przy ankieterach.


W kolejnym etapie ankieterzy będą między innymi chodzili po domach i galeriach handlowych, pytając wrocławian o ruch samochodowy, rowerowy, pieszy oraz o komunikację miejską.

- Dzięki opracowanym wynikom będzie można stworzyć kompleksowy model ruchu w mieście. Będziemy w przyszłości wiedzieć, które ulice poszerzyć, które przebudować. Także, których osiedli nie można już rozbudowywać, by nie było w okolicy korków, a także w jakich miejscach będzie można postawić dodatkowe galerie, czy duże zakłady pracy - opowiada Tomasz Ossowicz, dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia.

Rozpoczynające się 23 czerwca badania są największą tego typu akcją we Wrocławiu od 20 lat. Potrwają do września i kosztować będą ok. 1,5 miliona złotych. Na zlecenia miasta przeprowadzają ję wspólnie Pentor i Biuro Inżynierii Ruchu.


Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto