WKK wygrało ze Śląskiem koszykarskie derby Wrocławia [wideo, foto]

Jeśli patrzeć na wynik, zdecydowanie wygrało WKK, ale w kategorii dopingu to Śląsk Wrocław zdominował rywali.

Derbowe spotkanie między WKK i Śląskiem Wrocław 6 listopada przyciągnęło do hali przy ul. Chełmońskiego tłumy fanów basketu.

Kibice Wojskowych dopingowali swój zespół od pierwszej minuty. Śpiewali, intonowali popularne we Wrocławiu przyśpiewki, machali flagami i szalikami, a po zakończeniu spotkania odpalili flary w klubowych barwach. Fani WKK ograniczyli się do oklasków. Nie ma się co dziwić, młody klub nie wychował sobie jeszcze kibiców.

W spotkaniu z powodu kontuzji nie wystąpił lider WKK, Adam Wójcik. Jednak wspierał swoich młodszych kolegów z ławki.

Pierwsze minuty na boisku były bardzo wyrównane. Wynik otworzył podkoszową akcją Piotr Niedźwiedzki z WKK, za chwilę po dynamicznych akcjach Śląska punktowali Jarosław Zyskowski i Norbert Kulon. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i czterema punktami wygrał ją Śląsk.

Po kilku minutach drugiej kwarty przewagę zyskali gospodarze. Po akcji Jakuba Koelnera z Niedźwiedzkim zawodnicy w białych strojach wyszli na prowadzenie 30:28 i nie oddali go do końca spotkania. W połowie meczu było 46:38 dla WKK.

Początek drugiej połowy to dalej dobra passa gospodarzy. WKS miał za to więcej strat i zdecydowanie przegrywał walkę pod tablicami. W końcówce trzeciej kwarty Śląsk odrobił kilka punktów dzięki rzutom z dystansu.

wksKaczmarek WKKPiotr Niedźwiedzki WKK

Ostatnia część meczu była już bardziej wyrównana. Gracze WKK nieco się rozluźnili, a Śląsk dążył do szybkiego odrabiania strat. Ostatecznie WKK wygrało kwartę trzema punktami, a cały mecz 85:69.

WKK Wrocław - Śląsk Wrocław 85:69 (20:24, 26:14, 17:12, 22:19)

WKK: Kaczmarek 17 (2x3 pkt.), Niedźwiedzki 15, Koelner 13 (7 zb.), Kondraciuk 13, Grzeliński 12 (6 as.), Bartkowiak 9, Józefiak 4, Martyniuk 2, Bawolski 0, Zuber 0.

WKS: Sęk 20 (1x3 pkt.), Kulon 13 (4 as.), Zyskowski 12 (2x3), Bochenkiewicz 6 (6 zb.), Bodziński 6, Kapias 5 (1x3), Zygadło 3 (1x3), Kowalski 2, Suprun 2, Fiks 0, Kowalski 0.