Turów Zgorzelec przegrał z Gran Canaria 70:75 [foto]

Koszykarze Turowa pożegnali się porażką z rozgrywkami Eurocup. Kibice mogli zobaczyć wyrównane spotkanie i nowego zawodnika zgorzeleckiej drużyny.

Po ostatniej porażce we Francji ze SLUC Nancy było wiadomo, że Turów nie awansuje do kolejnej rundy pucharu. Za to Gran Canaria 2014 dzięki zwycięstwu weszła do dalszej fazy z drugiego miejsca w grupie.

To był bardzo słaby mecz TJ Thompsona

Pierwszą piłkę wygrali przyjezdni, a wynik otworzył Jim Moran trafieniem za trzy punkty. Dolnoślązacy zdobyli pierwsze punkty dopiero po trzech udanych akcjach gości. Michael Wright wykorzystał oba wolne i było 2:7. Za chwilę rzucał Justin Gray, a spod obręczy nie trafił Robert Witka. W następnej akcji skrzydłowy gospodarzy się zrehabilitował trafiając zza linii 6,25 m. Turów zaczął gonić Hiszpanów, za trzy punktowali Gray i Wysocki. Po trafieniu TJ Thompsona Turów wyszedł na prowadzenie 20:19. Kwartę zakończył celnym rzutem Krzysztof Roszyk, ustalając jej wynik na 22:21 dla gospodarzy.

Druga kwarta była równie wyrównana. Solidnie w ataku grał Wright. Na boisku pojawił się Adam Wójcik, który przywitał kibiców zgromadzonych w hali Orbita celną trójką. Jednak goście lepiej grali na deskach, a za sprawą podkoszowych manewrów Willa McDonalda i trzypunktowych akcji Tomasa Bellasa i Carrolla Jaycee'a trzymał wynik, a nawet prowadził 39:40. Wtedy Wójcika wypatrzył Gray i nasz skrzydłowy trafił półhakiem. Piłkę w ataku stracił Thompson i goście zdobyli łatwe punkty z kontry. Gray trafił za trzy, ale kwarta zakończyła się wynikiem 45:46 dla Gran Canaria.

Niewiele ponad tysiąc kibniców przyszło na mecz do Orbity

Trzecią odsłonę dobrze zaczęli goście. Rozegrał się Stipha Savane, który w drugiej połowie spotkania zdobył wszystkie swoje 10 punktów. Zgorzelczanie nieźle trafiali za trzy. Po takim trafieniu Bartosza Bochno było 52:53 dla Hiszpanów. Zawodnicy Andrieja Urlepa popełnili jednak kilka prostych błędów i goście powiększyli przewagę po trafieniu Bellasa na 57:63. Pod kosz wszedł odważnie Roszyk, zdobywając kolejne punkty. Kwarta zakończyła się wynikiem 59:63.

Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana. Osłabł nieco lider zgorzelczan, Michael Wright. Po akcjach Witki i Wysockiego Turów doszedł przeciwnika na dwa punkty, ale klasę pokazał Carroll spokojnie punktując i pozwalając swojej drużynie na zwiększenie przewagi. Na ostatnie trzy minuty na boisku pojawił się nowy nabytek Turowa, Chris Johnson. Przy wyniku 67:75 za trzy trafił jeszcze Gray i mecz zakończył się wynikiem 70:75 dla Gran Canaria.

Na deskach lepsi byli przyjezdni

PGE Turów Zgorzelec – Gran Canaria 2014 70:75 (22:21, 23:25, 14:17, 11:12)

PGE Turów: Wright 16, Gray 12 (4x3), Roszyk 10, Wysocki 9 (1), Witka 8 (2), Bochno 8 (2)Wójcik 5 (1), Thompson 2, Wallace 0, Johnson 0, Chyliński 0.

Canaria: Carroll 15 (1), McDonald 12, Augusine 10, Savane 10, Fisher 7, Bellas 6 (2), Norris 5 (1), Kickert 4, Moran 3 (1), Sanders 3 (1).