Śląsk rozgromił Politechnikę 78:63 [foto]

Graham wniósł do gry Śląska dużo energii
Graham wniósł do gry Śląska dużo energii Michał Potocki
Wrocławianie wygrali pierwszy mecz po powrocie do PLK. Kibice dopingowali drużynę i manifestowali przeciw dzieleniu koszykarskiego Wrocławia.

Po czterech porażkach Śląsk Wrocław wygrał wreszcie spotkanie w Tauron Basket Lidze. 26 października podopieczni Miodraga Rajkovicia podejmowali w Orbicie akademików z Warszawy.

Tym razem zjawiło się tam znacznie mniej osób niż podczas otwarcia sezonu na meczu z Zastalem, ale doping był głośny. Małej grupie z sektora 0 udało się uruchomić zabawę "druga strona odpowiada" oraz puścić meksykańską falę. Wywieszono również transparent apelujący o jedność koszykarskiego środowiska we Wrocławiu. W drugiej połowie kibice pomyłkowo zawiesili odwrotnie flagę Śląska, co mogło zirytować innych fanów koszykówki.

Zawodnicy Śląska dobrze rozpoczęli mecz, zdobywając siedem punktów bez odpowiedzi gości. W ataku brylował Calhoun, który zdobył w tej kwarcie 14 punktów. Już w pierwszej kwarcie na parkiety wybiegło trzech rezerwowych WKS-u. Śląsk po dziesięciu minutach prowadził 27:13.

W drugiej kwarcie gospodarze dalej powiększali przewagę. Tym razem dziesięć oczek zdobył Graham, którego wejścia skutecznie rozbijały obronę warszawiaków. Do połowy zawodnicy Rajkovicia prowadzili 52:28.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Śląsk vs. Politechnika Warszawska

Po zmianie stron mecz niewiele się zmienił, zarówno pierwsza piątka, jak i rezerwy Śląska ciągle lepiej punktowały od przeciwników. Przewaga zwiększyła się do 28 oczek.

W ostatnich dziesięciu minutach warszawiacy próbowali zmniejszyć rozmiar porażki. Na parkiecie w szeregach gospodarzy grali już głównie rezerwowi. W meczu wystąpiła cała meczowa dwunastka Ślaska. Choć przyjezdni odrobili w tej odsłonie 14 punktów, to przegrali 78:63.

Kolejny mecz przed własną publicznością Śląsk rozegra z Czarnymi Energą Słupsk 9 listopada.

Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Warszawska 78:63 (27:13, 25:15, 19:15, 7:20)

Punkty dla Ślaska: Calhoun 20 (3x3), Graham 17 (2), Mladenović 14, Bogavac 9 (1), Skibniewski 8, Niedźwiedzki 5, Bochno 2, Koelner 2, Zyskowski 1, Vairogs 0, Buczak 0, Sęk 0.

Punkty dla Politechniki: Michalak 14 (1x3), Pełka 10 (2), Wilczek 10, Pamuła 9 (1), Mokros 8 (1), Nowakowski 5, Karwowski 3, Kolowca 3, Ponitka 1, Popiołek 0.