Śląsk Wrocław vs. Polonia Bytom. Więcej działo się na trybunach niż na boisku [foto]

Mariusz Kruczek
kibice
kibice Grzegorz Kwolek
7 maja podczas meczu we Wrocławiu kibice Śląska protestowali m.in. przeciwko zamykaniu stadionów.

W trakcie 25. kolejki Ekstraklasy WKS podejmował walczącą o utrzymanie w lidze Polonię Bytom. Na stadionie przy Oporowskiej nie oglądaliśmy porywającego spotkania. Przeważała gra w środku pola, niewiele było klarownych sytuacji bramkowych. Mecz z Polonią Bytom zakończył się wynikiem 0:0.

Szkoda, że tzw. dwunasty zawodnik, czyli kibice, nie mogą strzelać bramek. W trakcie sobotniego meczu to właśnie fani wrocławskiej drużyny wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć kibica Śląska, który kilka dni temu zginął w wypadku samochodowym. Uczczona została również pamięć żołnierzy i dowódców AK. Na trybunach pojawił się napis "Świat świętował, Polacy ginęli 8 V 1945" oraz transparenty z podobiznami i nazwiskami żołnierzy.

W trakcie spotkania miał miejsce jeszcze jeden happening kibiców. W 10. minucie meczu kibice Śląska opuścili jedną z trybun. Na płocie zawisł transparent: "Tego chcecie?". Był to protest przeciwko zamykaniu stadionów w Poznaniu i Warszawie. Po chwili kibice wrócili na swoje miejsca.