Śląsk Wrocław przerwał zwycięską passę Polonii Warszawa

Michał Potocki
Polonia Warszawa vs. Ślask Wrocław 24. kolejka
Wojskowi wygrali z na boisku Czarnych Koszul 1:0 w sobotę, 30 kwietnia, w meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Waldemar Sobota.

Wrocławianie pojechali do Warszawy osłabieni brakiem liderów Sebastiana Mili i Przemysława Kaźmierczaka. Niedysponowani byli również Łukasz Gikiewicz i Dariusz Sztylka. Gospodarze pod wodzą Jacka Zielińskiego mieli za to chrapkę na szóste zwycięstwo z rzędu.

Szkoleniowiec gości, Orest Leczyk, musiał dokonać poważnych przemeblowań w składzie. Na boisko wypuścił m.in. debiutanta Roka Elsnera.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny stworzyły kilka sytuacji podbramkowych, jednak bramkarze wyszli z nich obronną ręką. Po przerwie więcej ruchu do drużyny wprowadził Sobota, który zmienił Spahića. Rezerwowemu udało się w 81. minucie zdobyć gola. Poloniści mieli jeszcze dwie świetne okazje na wyrównanie, ale Kelemen nie dał się zaskoczyć i WKS wywiózł z Konwiktorskiej trzy punkty.

Po 24. kolejce piłkarskiej ekstraklasy wrocławianie wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli.

Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:1

Polonia: Przyrowski - Mynar (87. Wszolek), Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok (79. J. Gancarczyk), Piątek, Trałka, Andreu (70. Gołębiewski), Mierzejewski, Brzyski, Sobiech

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec, M. Gancarczyk (77. Szewczuk), Elsner, Łukasiewicz, Ćwielong, Spahić (46. Sobota), Madej (89. Jezierski)