PWR Racing Team zajął 11. miejsce we Włoszech [zdjęcia]

Kinga Czernichowska
Zespół studentów z Politechniki Wrocławskiej, którzy zbudowali bolid wyścigowy, zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 55 zespołów z całego świata.

Jeszcze większym sukcesem okazało się drugie miejsce w Acceleration, jednej z konkurencji dynamicznych, która mierzy przyspieszenie auta. To najlepszy wynik, zarówno jeśli chodzi o dorobek zespołu, jak i wszystkie drużyny z Polski, które brały udział w zawodach.

Była to 10. edycja zawodów Formuła Student. Konkurs odbywał się w dniach 29 sierpnia - 1 września na torze Ricardo Paletti Circuit we Włoszech.

Wrocławski zespół miał okazję testować już wcześniej swoje auto w czeskim Hradec Kralove, zajmując tam 18 miejsce wśród 40 drużyn startujących w rywalizacji. Podczas spotkania we Włoszech gra toczyła się już o większą stawkę, nie tylko ze względu na rangę zawodów, ale też na ilość biorących w nich udział zespołów. Pośród 80 drużyn w 3 klasach startowali studenci m.in. z Niemiec, Czech, Włoch, Francji. Były też 2 zespoły z Polski: Cerber Motosport z Politechniki Białostockiej, który zajął 27 miejsce oraz POISI Racing z Politechniki Śląskiej, startujący w klasie 3 – samochodów elektrycznych i spalinowych.

Zwycięzcą został austriacki TU Graz Racing Team (Politechnika w Graz), za nimi uplasowały się niemiecki HAWKS Racing (Hamburg UAS) i czeski CTU CarTech Combustion (Politechnika Czeska w Pradze).

Wrocławscy studenci otrzymali dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdyż zostali laureatami programu Generacja Przyszłości. Pieniądze przeznaczą m.in. na przygotowanie się do kolejnego sezonu wyścigowego.