Kosynierzy zagrają pierwszy we Wrocławiu mecz w ramach Polskiej Ligi Lacrosse

Kosynierzy Wrocław zagrają 6 listopada z Gromem Warszawa w ramach rozgrywek nowo utworzonej ligi lacrosse.

W pierwszym meczu sezonu Kosynierzy Wrocław wygrali z nowo powstałą drużyną Kraków Knights. Nie było łatwo, bo po dwóch kwartach był remis, ale ostatecznie udało się zwyciężyć 9:4.

Tym razem przeciwnikiem wrocławian będzie bardziej doświadczona drużyna ze stolicy. Grom Warszawa w pierwszym spotkaniu rozgrywek uległ ekipie Poznań Hussars 7:9. Jeśli Kosynierzy chcą myśleć o zwycięstwie, muszą tym razem zagrać lepiej niż w Krakowie.

Mecz na Stadionie Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach, 6 listopada, rozpocznie były koszykarz Śląska, Maciej Zieliński. Publiczność będzie mogła wygrać piłkę z jego podpisem. W czasie kolejnej przerwy zespół rugby AZS Politechnika Wrocławska pokaże, jak się gra w rugby siódemkowe.

W lacrosse gra się na trawiastym boisku przez cztery kwarty po 15 minut. Gra polega na umieszczaniu piłki za pomocą specjalnej rakiety w trójkątnej bramce przeciwnej drużyny. Na boisku o wymiarach 100 na 50 m gra jednocześnie po dziesięciu zawodników z każdej drużyny. Gra toczy się szybko, pada zwykle od 10 do 20 bramek w spotkaniu.

Najbliższa okazja do zobaczenia meczu lacrosse we Wrocławiu już w sobotę, 6 listopada. O godz. 14 na Stadionie Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach Kosynierzy Wrocław będą podejmować Grom Warszawa.