Fanatyczna oprawa meczu Śląsk - Korona. Ultras na celowniku [zdjęcia, wideo]

Mariusz Kruczek
Doping kibiców Śląsk Wrocław - Korona Kielce
Doping kibiców Śląsk Wrocław - Korona Kielce mk
Kibice dopingowali swoją drużynę mimo porażki [zdjęcia użytkownika].

11 marca Śląsk Wrocław przegrał na własnym boisku z Koroną Kielce 1:2 (Zobacz: ŚLĄSK WROCŁAW - KORONA KIELCE [ZAPOWIEDŹ, RELACJA, TRANSMISJA, BILETY, ZDJĘCIA, DOPING]). Mimo niekorzystnego rezultatu kibice Śląska imponowali zaciekłością w dopingu. Pięknie zachowali się nie tylko fani z trybuny B, czyli z tzw. młyna. W 54. minucie spotkania wszyscy wstali z miejsc i zaczęli bić brawo. Był to hołd fanów futbolu dla zmarłego Włodzimierza Smolarka.

W drugiej połowie cała trybuna B pokryła się zielonymi kartonami, a kibice pokazali sektorówkę, na której był ultras Śląska Wrocław na celowniku. Pod trybuną pojawił się napis: "Fanatyczny wróg publiczny". Zapłonęły też race.

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło po meczu. Po ostatnim gwizdku kibice nadal skandowali: "WKS, WKS" i odśpiewali "Ole, Śląsku kocham cię". Fani wybaczyli swoim ulubieńcom porażkę. Piłkarze jednak nie poradzili sobie z kolejnym niepowodzeniem. Zawodnicy schodzili z murawy ze spuszczonymi głowami i wbrew tradycji nie poszli podziękować za doping. Dopiero po nawoływaniach: "Chodźcie do nas" kilku podeszło pod trybunę B. Wówczas fani Śląska zaczęli skandować: "Gdzie są wszyscy?" oraz "Gdzie kapitan?".

Kiedy piłkarze zeszli do szatni, doping trwał nadal.

Zobacz: Wideo z oprawy meczu Śląsk Wrocław - Korona Kielce

Zobacz: Zdjęcia oprawy i kibiców z meczu Śląsk Wrocław - Korona Kielce