Drugoligowy WKK Wrocław z pierwszym zwycięstwem, Śląsk przegrał na wyjeździe

Adam Wójcik poprowadził WKK do zwycięstwa nad Stalą Ostrów Wielkopolski. WKS na wyjeździe wyraźnie uległ ekipie z Kłodzka.

Po przegranej inauguracji sezonu WKK z Open Florentyną Pleszew koszykarze Marka Olesiewicza zaserwowali kibicom w hali przy ul. Chełmońskiego dużo emocji. Stal jest znaną koszykarską marką, choć czasy świetności ma za sobą, i nie przyjechała do Wrocławia dać się ograć. Było to widać na parkiecie, gdzie przez pierwszą połowę prowadzili goście. Po dwóch kwartach tablica wyświetliła wynik 39:40 dla Stali.

Drugą część meczu lepiej rozegrali wrocławianie. Tym razem grając bardzo uważnie w ataku, stracili w meczu tylko sześć piłek. Wygrali 68:64. Adam Wójcik zdobył 24 punkty i zebrał 10 piłek, Grzegorz Kaczmarek rzucił 17 punktów, a Marek Kondraciuk 11. Słabiej w ataku tym razem wypadli najmłodsi gracze WKK z roczników '93 i '94, którzy zdobyli w sumie 8 punktów.

Śląsk Wrocław przegrał w Kłodzku 49:69

Śląsk Wrocław nie poradził sobie na wyjeździe z dobrze dysponowaną drużyną Doral Zetkama Nysa Kłodzko. Od pierwszej kwarty warunki na boisku dyktowali gospodarze. Słabsze spotkanie zaliczył Jarosław Zyskowski, rzucając tylko dziewięć oczek, choć w pierwszym spotkaniu sezonu zdobył aż 31 punktów. W połowie spotkania wrocławianie przegrywali 23:35.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej odsłonie. WKS był bezradny pod tablicami, gdzie zebrał tylko 21 piłek przy 40 rywali. Również obrona ekipy z Kłodzka spowodowała aż 23 straty u wrocławian. Ostatecznie WKS przegrał dwudziestoma punktami. Spośród koszykarzy Śląska najlepiej punktował Wojciech Leszczyński (11 pkt.), a po dziewięć oczek zdobyli Kacper Sęk i Jarosław Zyskowski.

Za tydzień, 9 i 10 października, wrocławskie drużyny grają na wyjazdach.