Puchar Śląska Wrocław dla Maccabi [foto]

W finałowych spotkaniach Maccabi i Lietuvos Rytas nie dały szans polskim drużynom.

Na drugi dzień turnieju o Puchar Śląska Wrocław przyszła podobna liczba kibiców, jak 19 września, na otwarcie imprezy. Podczas pierwszego spotkania było trochę wolnych miejsc, jednak na finale turnieju cała Orbita zapełniła się fanami koszykówki i Śląska.

Mały finał pomiędzy drużynami Lietuvos Rytas Wilno i PGE Turów Zgorzelec zaczął się pod dyktando Litwinów, którzy po pięciu minutach wygrywali 11:2. Potem gra się wyrównała, ale zgorzelczanie ciągle zostawali w tyle.

Na 14 punktów goście ze wschodu odskoczyli w trzeciej kwarcie i utrzymali bezpieczną przewagę do końca meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 82:69 dla Lietuvosu.

Puchar Śląska Wrocław OrbitaPuchar Śląska Wrocław OrbitaPuchar Śląska Wrocław Orbitababy Shaq

Mecz o pierwsze miejsce rozpoczął się podobnie jak poprzedni pojedynek. Maccabi Tel Aviv wyraźnie górowało nad Asseco Prokomem Gdynia. Przez pierwsze sześć minut gdynianie nie mogli trafić do kosza rywali, którzy za to punktowali z niezłą skutecznością.

Druga kwartę dziesięcioma punktami wygrali już gracze Asseco i mecz się wyrównał. W trzeciej kwarcie Maccabi znów zwiększyło przewagę do kilku punktów, a w ostatniej zdobyło 10 oczek więcej. Mistrzowie Izraela wygrali 83:65.