WKK, Śląsk i Adam Wójcik rozpoczęli sezon [foto]

Wójcik przyciągnął tłumy na mecz WKK z faworytem rozgrywek.

Koszykówka, choć w wydaniu drugoligowym, powróciła do Wrocławia. Na rozpoczęcie sezonu, 25 września, Śląsk Wrocław przegrał dwoma punktami po dogrywce z AZS-em Politechniką Poznań. W następnym dniu WKK Wrocław podejmowało pretendenta do fotela lidera grupy, Open Florentynę Pleszew.

Hala Uniwersytetu Przyrodniczego pękała w szwach. Mecz oglądało około 550 widzów. To rekord na spotkaniu WKK. Kibiców przyciągnął Adam Wójcik, który zadebiutował w barwach WKK.

Wrocławianie zaskoczyli przyjezdnych i po akcjach Jakuba Koelnera, Piotra Niedźwiedzkiego i Wójcika prowadzili 6:0. Goście szybko się pozbierali i wygrali kwartę 14:11. Kolejne minuty to wyrównana walka. Obie drużyny notowały dużo strat, ale goście wykorzystali więcej takich "prezentów" i utrzymali przewagę. W połowie spotkania stan rywalizacji wynosił 28:33 dla Pleszewa.

WKK Wrocław vs. Open Florentyna PleszewAdam Wójcik WKK WrocławAdam Wójcik WKK WrocławWKK Wrocław vs. Open Florentyna Pleszew

Drugą część również lepiej zaczęli goście. Bardzo słabo spisywał się podstawowy rozgrywający i kapitan WKK Jakub Koelner. Wójcik był za to odcinany od podań, podwajany i często faulowany. Na atakowanej tablicy dobrze walczyli Piotr Bawolski i Grzegorz Kaczmarek, jednak skuteczniej rzucali faworyci spotkania. Na trzy sekundy przed zakończeniem kwarty piłkę wyprowadzało WKK, jednak niedokładne podanie nie trafiło do Wójcika, ale do Pawła Stankiewicza, który rzutem z połowy równo z syreną ustalił wynik na 38:48 dla przyjezdnych.

W ostatniej kwarcie ciężar gry WKK wziął na siebie 16-letni Jan Grzeliński. Najniższy na parkiecie zawodnik celnie dogrywał do partnerów i punktował. Jedyną dla wrocławian trójkę w spotkaniu trafił Wójciki przewaga rywali stopniała do kilku punktów. Zabrakło jednak czasu na odrabianie strat i ostatecznie WKK przegrało 52:60. Jest to dobry wynik, zważywszy, że Pleszew wygrał kilka przedsezonowych turniejów z pierwszoligowymi drużynami.

- Rzucili nam 60 punktów, więc tragedii w obronie nie było - komentuje Adam Wójcik. - Spodziewałem się, że będą mnie podwajać i potrajać, dzięki czemu inni koledzy będą mieli dużo pozycji do rzutu, jednak z dystansu nam dziś nie wpadało. To pierwsza przeprawa, a z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Dla 16- i 17-latków z naszej drużyny najważniejsze jest, żeby się ogrywali. To dla nich dobra szkoła. Graliśmy z faworytem rozgrywek i pokazaliśmy charakter - dodaje.

WKK Wrocław vs. Open Florentyna PleszewWKK Wrocław vs. Open Florentyna Pleszew

W sali przy ul. Chełmońskiego nie zabrakło głośnego dopingu wrocławian. Grupa kibiców z Pleszewa również nie oszczędzała gardeł. W przerwach występowały młode cheerleaderki. Na boisku zobaczyliśmy kilka ciekawych zagrań.

- Po drugiej stronie bardzo dobry zespół, my graliśmy też dobrą koszykówkę. Zabrakło trochę dokładności, za dużo prostych strat i niecelnych łatwych rzutów - mówi Marek Olesiewicz, trener WKK. - Po raz pierwszy gramy w pełnym składzie. Przed nami jeszcze 29 spotkań, będzie o co grać. Grzeliński zagrał dziś rewelacyjnie, dwóch starszych niskich musi jeszcze potrenować. Publiczność przyszła na mecz, bo bardzo lubi koszykówkę, a Adam jest naszym dodatkiem do tej koszykówki. Chcemy naszą postawę zachęcić do kibicowania - mówi Marek Olesiewicz, trener WKK.

WKK Wrocław - Open Florentyna Pleszew 52:60 (11:14, 17:19, 10:17, 14:10)

WKK: Wójcik 18 (1x3), Bawolski 10, Grzeliński 9 (4 as.), Kaczmarek 6, Niedźwiedzki 4 (9 zb.), Kondraciuk 3, Koelner 2, Zuber 0, Kilian 0, Martyniak 0, Bartkowiak 0.