MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Breaking Muse. Szparagi w kształcie fallusa i ESK

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
W serwisie YouTube możemy oglądać kolejne odcinki programu ...
W serwisie YouTube możemy oglądać kolejne odcinki programu ... youtube.com
W serwisie YouTube możemy oglądać kolejne odcinki programu Breaking Muse, promującego kulturalne życie Wrocławia pod szyldem ESK 2016.

"Breaking Muse to artystyczny kanał informacyjny Wrocławian prezentujący ludzi, pomysły, talenty i nasze wydarzenia. Chwalimy się światu tym, kogo mamy!" - tak program jest promowany na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Jeden z odcinków rozpoczyna się monologiem Henryka Pasternaka na temat szparagów: "Ten aerodynamiczny kształt wchodzi w usta i pięknym układem pokarmowym wiadomo gdzie wylatuje" - mówi Pasternak. - "Co nam przypomina? To nie tylko kształt fallusa, ale i kształt niewinności".

Skąd na to pieniądze?

Oczywiście, w programie poruszane są także inne tematy. Dowiadujemy się m.in. szczegółów dotyczących konkursu "Letni Kawałek Wrocławia" oraz poznajemy przyczyny przeniesienia rekordu Guinnessa w puszczaniu lampionów na wrzesień. Program jest inspirowany telewizją informacyjną i adresowany do wrocławian. Jednym się podoba (w końcu program powstał w celu promowania Wrocławia w sieci), sceptycy pytają: kto płaci za jego realizację?

Większość internautów krytykuje program. "Żenujące, tragedia" - takie komentarze pojawiają się pod filmem.

"Dla kogo to i po co? I jeszcze firmowane ESK? Bo ja nie widzę związku" - pisze Mikedoobie84.

Są jednak i tacy, którzy program chwalą: "Kibicuję Breaking Muse" - przyznaje przed społecznością YouTube.

Okazuje się, że koszt wyprodukowania jednego odcinka to trzy tysiące złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Impartu, który jest instytucją miejską. To oznacza, że część budżetu Impartu pochodzi z pieniędzy podatników. Oprócz tego na budżet ten składają się: dotacja z Ministerstwa Kultury, wpływy z wynajmu sal i biletów oraz pieniądze od sponsorów. Na razie zaplanowanych zostało czternaście odcinków, które ukazywać się będą co dwa tygodnie.

Co dalej?

- Na razie zrealizowane i opublikowane zostały pierwsze próbne odcinki i w zależności od tego, jak zostaną odebrane, będziemy modyfikować i rozwijać program. Ważna jest przede wszystkim reakcja i odbiór młodych widzów, dla których program jest stworzony i do których chcemy trafić - wyjaśnia Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Europejska Stolica Kultury ma na celu zwiększenie uczestnictwa w kulturze i chcemy osiągnąć ten cel, trafiając do różnych grup osób za pomocą różnych środków.

Program prowadzi wrocławski dziennikarz, Paweł Gołębski. Po realizacji pierwszych czternastu podjęta zostanie decyzja, czy program będzie kontynuowany, a jeśli tak, to w jakiej formule.

A co Wy sądzicie o programie? Jest potrzebny, a może środki finansowe na jego relizację powinny być przeznaczone na inne cele? Czekamy na Wasze komentarze.

Zobacz inne materiały na MMWroclaw.pl





Woodstock 2013
Nocny Wrocław Półmaraton
Maraton Wrocław 2013
Slot Art Festival

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto