Zmień swoje drogowe miasto - druga edycja

Redakcja
zsdm
zsdm Marek/kierowca
Udostępnij:
Dziury w drogach? Brak ścieżek rowerowych? Czekamy na Wasze zgłoszenia utrudnień i absurdów na wrocławskich ulicach.

Gdy w listopadzie ubiegłego roku ogłosiliśmy plebiscyt pod hasłem Zmień Swoje Drogowe Miasto, okazało się, że drogowych problemów jest więcej, niż mogliśmy przypuszczać. Źle oznakowane ulice, dziury w jezdniach i chodnikach, brak ścieżek rowerowych, krzaki porastające chodniki… Spraw przez Was zgłoszonych było bardzo dużo. Wiele problemów udało się rozwiązać, niektóre czekają jeszcze na realizację.

Dlatego kontynuujemy akcję Zmień Swoje Drogowe Miasto. Piszcie do nas. Znajdziemy instytucje i osoby odpowiedzialne za opisane przez sprawy i sprawdzimy, jak szybko da się je rozwiązać.

Zmień Swoje Drogowe Miasto! – my Ci w tym pomożemy!

Drogi

Chodniki

Rowery

Parkowanie

Inne

Śmieszne

Wasze zgłoszenia dzielimy na trzy kategorie, oznaczone odpowiednimi sygnalizatorami:

Czerwony - oznacza, że otrzymaliśmy zgłoszenie jednak nie zostało jeszcze wysłane do odpowiednich służb lub nie zostanie rozpatrzone przez te służby.
Żółty - zgłoszenie zostało wysłane do odpowiednich służb i jest w trakcie realizacji.
Zielony - kolor sygnalizuje, że osiągnęliśmy pełen sukces, a zgłoszenie zostało przyjęte i zrealizowane.

Zmień swoje drogowe miasto! Zgłoś problem!

Jak to zrobić?Jest kilka sposobów!Koniecznie opisz dokładną lokalizację problemu, ulicę, okoliczne charakterystyczne punkty, dodaj zdjęcia / wideo. Możesz to zrobić poprzez:

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Drogi (poprzednia edycja - sprawy w toku)


Dziury na ulicy Kolarskiej Zgłoszenie: marekamc

Dziury w drodze Zgłoszenie: Paweł Gogół

Na długości od mostów Warszawskich do Sienkiewicza można sobie coś urwać, jak się jedzie. Nie dość, że łaty z asfaltu są pewnie gorsze od dołów, które tam wcześniej były, to w dodatku przejazd przez nieużywane torowisko tramwajowe na Prusa to już w ogóle jest przesada. Z tego wszystkiego tylko mój mechanik się cieszy. Czas pomyśleć o tej ulicy, bo jest ważniejsza - moim zdaniem - niż ledwo pofalowane odcinki, które się remontuje czasem.

Zła organizacja ruchuZgłoszenie: Keton

Na skrzyżowaniu Jedności Narodowej z Wyszyńskiego, przed mostami Warszawskimi jest przynajmniej jedna stłuczka na tydzień, a powód zawsze ten sam - nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu samochodom zjeżdżającym z mostu - jadącym dalej Wyszyńskiego. Wszystkie stłuczki mają miejsce po wyłączeniu świateł, kierowcy jadący Jedności Narodowej nie zauważają, że ich pierwszeństwo w tym miejscu się kończy. Niby to oczywiste, ale wypadki zdarzają się tam od lat i zawsze wyglądają to tak samo. Niejednokrotnie słyszałam i zgadzam się z tym, że warto byłoby w tym miejscu postawić znak "stop". Mógłby być naprawdę pomocny.

Brak lewoskrętu Zgłoszenie: Ryszard1986

Skrzyżowanie ul. Waligórskiego i Sudeckiej. Podczas remontu ulicy Wyścigowej zlikwidowano lewoskręt z Waligórskiego w Sudecką. Według mnie, było to niezbyt mądre rozwiązanie zważając na fakt, że po nakazanym skręcie w prawo w ul. Wyścigową, za wiaduktem kolejowym, nie ma możliwości zawrócenia w Sudecką czy Ślężną. Najbliższe możliwe, dozwolone miejsce, w którym można dostać się na drogę w stronę centrum znajduje się na skrzyżowaniu ul. Wojszyckiej z Agrestową... Moje pytanie brzmi: czy w najbliższym czasie ten stan rzeczy się zmieni, czy ludzie mają się dostawać do domów okrężną drogą?

Brak przejazdu na ulicy Sztabowej Zgłoszenie: Marek Brodziak


Ponad dwa lata temu zlikwidowano (ustawiając barierki) przejazd ulicą Sztabową przez ul. Powstańców Śląskich dla mieszkańców okolic, do których się zaliczam jest to ogromne utrudnienie. Ponieważ, żeby dostać się np. na ul. Sudecką czy też do Urzędu Skarbowego na Sztabowej trzeba dosłownie przebijać się przez skrzyżowanie Powstańców/Hallera. Sprawa jest dość dziwna, bo na skrzyżowaniu Powstańców/Sztabowa funkcjonują światła, które w bezproblemowy sposób regulowałyby przejezdność.

Brak asfaltu na ul. Stajennej Zgłoszenie: marekamc

Dziury na ul. Kłokoczyckiej Zgłoszenie: marekamc

Brak chodników na ul. Czerwonych Maków Zgłoszenie: marekamc

Niebezpieczne przejście dla pieszych na ul. Krzywoustego

Zgłoszenie: marekamc

Zalewany przystanek przy ul. Kamiennej Zgłoszenie: marekamc

Zła regulacja świateł na skrzyżowaniu Norwida z Curie-Skłodowskiej Zgłoszenie: Dawid


Na skrzyżowaniu ulic Norwida z Curie-Skłodowskiej są źle wyregulowane światła. Otóż wyjeżdżając z ulicy Norwida i jadąc prosto lub skręcając w lewo dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, kiedy przejeżdżamy na świetle żółtym. Podczas gdy kierowcy mają do przejechania całą krzyżówkę, zbyt szybko włącza się zielone światło na Curie-Skłodowskiej w kierunku Biskupina. Nieraz już byłem świadkiem stłuczek lub ostrego hamowania kierowców jadących ulicą Curie-Skłodowskiej. Jeżeli zapalenie się zielonego światła nie zostanie opóźnione, to dojdzie tam kiedyś naprawdę do poważnego wypadku.

Jazda w korku i brakujący znak Zgłoszenie: keneida

Złe skomunikowanie Stabłowic, Praczy oraz Maślic z centrum Zgłoszenie: smerfek

Nieczytelne skrzyżowanie ul. Muzealna i Świebodzka Zgłoszenie: marekamc

Zaniedbane skrzyżowanie Słowackiego z Podwalem Zgłoszenie: marekamc

Dziurawa aleja Słowackiego Zgłoszenie: marekamc

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Nowowiejskiej i Prusa

Zgłoszenie: marekamc

Brak miejsc parkingowych ul. Cukrowa Zgłoszenie: marekamc

Niebezpieczna ulica Motylkowa Zgłoszenie: marekamc

Niebezpiczena dziura na ul. Lubuskiej Zgłoszenie: marekamc

Dodatkowy pas ruchu na skrzyżowaniu u. Borowskiej z Glinianą Zgłoszenie: keneida


Na tym skrzyżowaniu dla jadących od ul. Ślężnej jest sygnalizacja świetlna obejmująca dwa pasy ruchu. Jeden dla jazdy na wprost i w prawo, drugi na lewo. Droga w tym miejscu jest wystarczająco szeroka, aby wprowadzić tam trzy pasy dla każdego kierunku osobno. Usprawni to skręcanie w prawo w Borowską.

Dziury ul. Polarna Zgłoszenie: Jacek


Chciałbym dwie dziury na ul. Polarnej, po wjechaniu w jedną z nich na rowerze zęby zgrzytają! Dokładna lokalizacja po prawej stronie jadąc w stronę ul. Krzyckiej. Lokalizacja na mapie.

Opłakany stan ulic. Skrabowców i Krzyckiej Zgłoszenie: Jacek


Chciałbym zgłosić bardzo dużą dziurę na ul. Skarbowców. Lokalizacja po prawej stronie jezdni jadąc w kierunku ul. Racławickiej. Lokalizacja na mapie. Poza tym, na krótkim odcinku ul. Skarbowców, nie wiem co developer (czy ktoś, co to tworzył) miał na myśli, ale ten odcinek przypomina naśladowanie działań krzyżaków, którzy próbowali zwabić Polaków w wilcze doły, w tym przypadku nieszczęśnikami są kierowcy i ich rozklekotane samochody... Lokalizacja na mapie. Dalszy odcinek ul.Skarbowców do ul. Krzyckiej, bardziej przypomina ukraińskie trasy terenowe niż drogę. Zwracam również uwagę na "łącznik" wyremontowanej części ul. Krzyckiej ze starym. Przejazd przez niego jest sprawdzianem dla zawieszenia. Lokalizacja na mapie.

Dziury i kałuże na ul. Jacka Kuronia Zgłoszenie: Arek


Chciałbym zwrócić uwagę na ul. Jacka Kuronia jest to była ul. Wieczysta. Na tej ulicy jest pełno dziur, poza tym nie ma studzienek odpływowych, po deszczu kierowcy doświadczają rajdu po kałużach. Z kolei piesi muszą uciekać przed ochlapaniem.

Leje na ulicy Powstańców Śląskich Zgłoszenie: marekamc

Wyspy asfaltowe Zgłoszenie: marekamc

Sposób jak kierowcy mogą zaskoczyć zimę Zgłoszenie: smerfek

Drogi


Czekamy na Wasze zgłoszenia

Dziury w drogach

Komentarz:

- ulica Wiśniowa od Ślężnej do Powstańców Śl. - ogromne wyrwy na lewym pasie ruchu oraz przy osi jezdni,
- ulica Sudecka od Wiśniowej do Kasztanowej - za przejściem dla pieszych przy osi jezdni potężne dziury,
- ulica Sudecka na całym odcinku od Wiśniowej do Waligórskiego usiana koleinami,
- ulica Waligórskiego - cała w opłakanym stanie,
- ulica Stawowa w kierunku Bielan Wrocławskich tuż za wiaduktem kolejowym oraz pod sygnalizatorem świetlnym (przy Swobodnej),
- ulica Awicenny - ser szwajcarski na całym odcinku, wyrwy mogą poważnie uszkodzić samochód,
- ulica Kuronia - nadaje się do generalnego remontu od Ślężnej do Borowskiej,
- ulica Spiska od Działkowej do Koszyckiej - całkiem rozjeżdżona poniemiecka kostka, ogromne wyrwy,
- odcinek Borowskiej wchodzącej w Park Skowroni.

Status: ZDiUM: ulice wyremontowane w ramach zimowej akcji naprawy dróg: Sudecka, ul. Avicenny od przejazdu kolejowego do Wiejskiej, Borowska, Ślężnej, Wiśniowej


Zgłoszenie: Ryszard


Ostatnia aktualizacja: 21 luty 2011 

Ulica Hoene-Wrońskiego - niepotrzebne oznakowanie znakiem "zakaz zatrzymywania się"

Komentarz:
Ulica Hoene-Wrońskiego - niepotrzebne oznakowanie znakiem "zakaz zatrzymywania się". Ludzie parkują na chodniku po to, by ulokować bądź odwiedzić swoje dzieci w pobliskim szpitalu. Mają oni więcej zmartwień przy przyjeździe do Wrocławia, często z odległych miejscowości (w szpitalu tym jest jedyny w województwie oddział endokrynologii i diabetologii dziecięcej) i nie powinni być jeszcze zaaferowani mandatem za złe parkowanie.
Status: Czeka na zgłoszenie Wydziału Inżynierii Miejskiej


Zgłoszenie: Ryszard


Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

Zbyt krótki cykl świateł przy C.H. Magnolia

Komentarz:
Przy Magnolii, przy przejściu dla pieszych przecinającym wjazd/wyjazd z Magnolii (Zobacz: dokładnie miejsce). Problem sprawia regulacja świateł. Otóż, stojąc na przejściu w stronę miasta samochody wjeżdżające do Magnolii mają wyłączane za późno światła. Kilkukrotnie bowiem widziałem, jak dla mnie światło było już zielone, a do wjazdu kierował się jeszcze cały sznurek samochodów. Sytuacja może się stać skrajnie niebezpieczna, jak ktoś przy dużej prędkości próbuje zdążyć na ostatnią chwilę i wtedy niemal spotyka się z pieszymi będącymi już na środku przejścia.
Status: Czeka na zgłoszenie Wydziału Inżynierii Miejskiej
Zgłoszenie: Latający dywan
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

Zwężenie przy skrzyżowaniu ul. Pułaskiego z Kościuszki

Komentarz:
Skrzyżowanie Pułaskiego z Kościuszki. Samochody jadące Pułaskiego od strony nasypu kolejowego w stronę Placu Wróblewskiego często gubią się przy zwężeniu jakie następuje po tym skrzyżowaniu. Jest ono mało widoczne (zwłaszcza, że ulica Pułaskiego przed skrzyżowaniem rozszerza się do niemal trzech pasów) i w momencie wjeżdżania w dalszą część Pułaskiego dwóch samochodów równocześnie, lub samochodu i tramwaju, dla tego po prawej zazwyczaj nie pozostaje już dużo miejsca i ten musi się ratować ostrym hamowaniem. Zdaję sobie sprawę, że poprawienie tego zapewne jest odłożone w czasie do kompletnego przeprojektowania całej ulicy Pułaskiego, ale jakieś barierki ochronne mogłyby polepszyć widoczność zwężenia i uratować przed potrąceniem osoby czekające na zielone światło na przejściu tuż obok.
Status: Czeka na zgłoszenie Wydziału Inżynierii Miejskiej
Zgłoszenie: Latający dywan
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

Dziury w drogach

Komentarz:

Dziury w drogach we Wrocławiu: al. Jana III Sobieskiego; al. Kochanowskiego; ul. Zakrzowska/Kłokoczycka; Powstańców Śląskich/Swobodna; Traugutta/Podwale; Traugutta/Powstańców Warszawy; al. Brucknera; ul. Krzywoustego; Wielka; Dąbrowskiego; Owsiana; Zakrzowska; Lubuska; Zemska; Bystrzycka/Legnicka; Nowy Świat/Ruska/Kazimierza Wielkiego; Most Uniwersytecki; ul. Jedności Narodowej/pl. Słowiański; wiadukt Psie Pole, zjazd na Polar; ul. Grabiszyńska; Zaporoska; Pomorska; Mickiewicza; Curie-Skłodowskiej; Mościckiego; Mińska; Stoczniowa; Okulickiego; Bora-Komorowskiego; Kosmonautów; Żernicka; Pomorska; Zwycięska; Szczecińska; Sudecka.
Status: ZDiUM: Ulice wyremontowane w ramach zimowego łatania dziur: al. Kochanowskiego - od Mostów Jagiellońskich do Wojciecha z Brudzewa i drugi kierunek, ul. Kłokoczycka, ul. Brucknera, ul. Podwale - od ul. Traugutta do ul. Kołłątaja, ul. Krzywoustego, ul. Stoczniowa, ul. Okulickiego, ul. Kosmonautów, ul. Avicenny od przejazdu kolejowego do Wiejskiej, ul. Mińska, ul. Bystrzycka od Na Ostatnim Groszu do Małopanewskiej, ul. Mościckiego, most Uniwersytecki, Pomorska, Powstańców Śląskich.
marekamc Zgłoszenie: marekamc
Ostatnia aktualizacja: 21 luty 2011 

Brak pasów na jezdni (Rondo) plac Powstańców Śląskich

Komentarz:

Ulica Powstańców Śląskich została podzielona z dwóch na trzy pasy. Linie żółte, które zostały wymalowane na jezdni zatarły się i są prawie niewidoczne. Niektórzy kierowcy jadą po staremu, czyli na dwa pasy, a niektórzy po nowemu, czyli na trzy. Stwarza to ogromne zagrożenie w ruchu, ponieważ wprowadza niesamowity chaos na drodze. Sprawy nie ułatwiają również ustawione na samym rondzie światła. Powodują, że rondo korkuję się.
Status: Czeka na zgłoszenie do Wydziału Inżynierii Miejskiej
marekamc Zgłoszenie: marekamc
Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2011 

Urwana barierka Powstańców Śląskich

Komentarz:

Zgłaszam urwaną barierkę odgradzającą od siebie dwa pasy jezdni na Powstańców Ślaskich, na wysokości ulicy Sokolej. Barierka jest naderwana i wystaje na jakieś pół metra na ulicę na lewym pasie i można w nią uderzyć jadąc w stronę ulicy Karkonoskiej.
Status: Czeka na zgłoszenie do ZDiUM
marekamc Zgłoszenie: marekamc
Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2011 

Bryły lodowe na drogach Wrocławia

Komentarz:

Zgłaszam następującą rzecz: Na chodnikach w różnych miejscach Wrocławia znajdują się spore sterty śniegu. Część jest dobrze zmrożona. Od takiej sterty potrafi się oderwać lodowa bryła i wpaść na ulicę, powodując niemałe zagrożenie.
Status: Czeka na zgłoszenie do ZDiUM
marekamc Zgłoszenie: marekamc
Ostatnia aktualizacja: 16 stycznia 2011 

Fatalny stan Czajkowskiego

Komentarz:

Zgłaszam ulice Czajkowskiego w kilku aspektach: Brak nawierzchni, to co jest, to najwyżej zasługuje na wyrób "drogo podobny". Brak chodników. Brak ścieżki rowerowej.
Status: W styczniu wymieniono nawierzchnię na ul. Czajkowskiego. Ulica zostanie rozbudowana po 2014 roku.
marekamc Zgłoszenie: marekamc
Ostatnia aktualizacja: 21 luty 2011 

Fatalny stan ul. Dyrekcyjnej i Pułaskiego

Komentarz: Kierowcy od lat czekają na remont tych ulic. To hańba dla ZDiUM-u, w centrum miasta, przy głównych dworcach: autobusowym i kolejowym znajdują się drogi, przez które można poważnie uszkodzić swój samochód.
Status: Na remont Pułaskiego jeszcze poczekamy
Zgłoszenie: Ryszard1986
Ostatnia aktualizacja: 2 luty 2011 

Droga i torowisko na ul. Przyjaźni

Komentarz: Kiedy w końcu zostanie wyremontowana ul. Przyjaźni. Na razie mamy na drodze mozaikę z poniemieckiego bruku i zerwanego asfaltu, co daje efekt mnóstwa dziur. Wjazd z ul. Krzyckiej na Przyjaźni przez torowisko tramwajowe grozi uszkodzeniem samochodu.
Status: Czeka na zgłoszenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta
Zgłoszenie: Ryszard1986
Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2011 

Zła synchronizacja świateł na Armii Krajowej

Komentarz: Na ulicy Armii Krajowej od ulicy Orzechowej do Borowskiej sygnalizacja świetlna ustawiona jest w taki sposób, że w żaden sposób nie trafimy na zieloną falę. Ruszając ze skrzyżowania Armii Krajowej z Orzechową nie złapiemy się na zielone przy Borowskiej. Bez względu czy ruszymy szybko czy wolno (przepisowo), to i tak przy Borowskiej będziemy czekać na czerwonym. Droga, która jest obwodnicą śródmiejską nie powinna mieć takich problemów.
Status: Czeka na zgłoszenie do Wydziału Inżynierii Miejskiej
Zgłoszenie: Mobydick
Ostatnia aktualizacja: 22 luty 2011 

Ulica Kutrzeby najbardziej niebezpieczną drogą we Wrocławiu

Komentarz: Ulica Kutrzeby zagraża bezpieczeństwu i życiu - o poruszaniu się samochodem nie będę wspominał. I nie ma to związku z nadmierną prędkością czy brakiem rozsądku - po prostu już się nie da bezpiecznie tamtędy poruszać
Status: Remont na Kutrzeby dopiero w 2014 roku
Zgłoszenie: Redakcja MM
Ostatnia aktualizacja: 21 luty 2011 

Katastrofalny stan alei Kochanowskiego i śmieci na poboczu

Komentarz: Przejeżdżając al. Kochanowskiego można dosłownie "urwać" kawałek samochodu. Standardem są pozostawione kołpaki. Na poboczu oraz pasach zieleni odgradzających jezdnię znajdujemy: nadkola, paski klinowe, błotniki, wycieraczki, opony. Od czasu do czasu można napotkać spektakularne znaleziska, jak np. całe koło z powyginaną felgą oraz oponę od tira.
Status: Aleja Kochanowskiego posprzątana. Remont 2014-2015 rok.
Zgłoszenie: Redakcja MM
Ostatnia aktualizacja: 21 luty 2011 

Korkująca się ul. Klecińska

Komentarz: Ulica Klecińskiej, przed modernizacją była to jezdnia po jednym pasie w każdą stronę, na której tworzył się dość spory zator. Przebudowa tej drogi miała to zmienić, efekt? Obecnie droga ma po dwa pasy w każdą stronę, a korek tworzy się jeszcze większy niż za czasów "dwupasmówki". Jak to się dzieje? Gdzie leży przyczyna? Kto zatwierdził projekt? Korek powstaje na ul. Klecińskiej zaraz za wyjazdem z ul. Petuniowej. Kierowcy wjeżdżający na Klecińską z Petuniowej kierują się na lewy pas Klecińskiej, w celu zawrócenia, a kierowcy jadący Klecińską chcą skręcić w prawo w Grabiszyńską, w stronę Oporowa. Efektem tego jest istne zamieszanie na odcinku 20 metrów, brak zasad ruchu, każdy jedzie w inną stronę, nawzajem każdy się blokuje, jeden wielki plac manewrowy. Zobrazowałem to na rysunku "zator Klecińska". Natomiast wg mnie jest jeszcze nadzieja na rozwiązanie tego problemu: postawienie sygnalizacji świetlnej mniej więcej tak, jak na rysunku "zator Klecińska - rozwiązanie". Uważam to za słuszne rozwiązanie, które korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo jak i bezstresowe pokonanie tego odcinka.

Zator Klecińska:Rozwiązanie:Status: Czeka na zgłoszenie do Wydziału Inżynierii Miejskiej
Zgłoszenie: Marek
Ostatnia aktualizacja: 01 marca 2011 

Korki na Podwalu

Komentarz: Ulica Podwale i Piłsudskiego w kierunku Dworca Głównego PKP (jadąc od pl. Jana Pawła II), które korkują się niezależnie od pory dnia, nawet w soboty czy niedziele. Jadąc od strony placu Jana Pawła II mamy światło zielone przy EFL, ale kierowcy skręcający w ul. Tęczową mają czerwone i wystarczy, że kilka aut będzie chciało tam skręcić, to od razu blokują prawy pas Podwala. Rozwiązanie: zielone światło dla wjeżdżających w ul. Tęczowa z 1- czy 2- sekundowym opóźnieniem w stosunku do świateł na Podwalu przy EFL. Wprowadzenie takiej zmiany na pewno upłynni ruch na tym odcinku, zwłaszcza dla autobusów MPK, które przez to dłużej stoją w korku, gdyż poruszają się tym pasem ze względu na przystanki autobusowe zaraz za skrzyżowaniem.

Zator Podwale:


Status: Czeka na zgłoszenie do Wydziału Inżynierii Miejskiej
Zgłoszenie: Marek
Ostatnia aktualizacja: 01 marca 2011 

Dziury ulica Sztabowa

Komentarz: Ulica Sztabowa na odcinku przebiegającym od Drukarskiej do Ślężnej jest podziurawiona jak szwajcarski ser.
Status: Czeka na zgłoszenie do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta
Zgłoszenie: Mobydick
Ostatnia aktualizacja: 22 luty 2011 

Nieczytelne skrzyżowanie ul. Krupniczej z Podwalem i Sądową

Komentarz:
Przejazd z ul. Krupniczej w kierunku pl. Legionów. W tym miejscu były dwa pasy ruchu i torowisko (wyłączone z ruchu). Wtedy z prawego pasa mogliśmy jechać prosto i w prawo, z lewego pasa mogliśmy jechać na wprost i w lewo. Po zmianach organizacji ruchu dopuszczono ruch kołowy po torowisku, co spowodowało zmiany kierunków jazdy. W chwili obecnej są trzy pasy ruchu: 1) prawy do jazdy w prawo, 2) środkowy do jazdy na wprost, 3) lewy do jazdy na wprost i w lewo.

Kierowcy jadący dotychczas lewym pasem wjeżdżali za skrzyżowaniem na torowisko, w nowej organizacji znajdują się na pasie środkowym i zgodnie z przepisami ruchu drogowego, po  przejeździe przez skrzyżowanie powinni zająć pas przy prawej krawędzi jezdni. Pas przebiegający przez torowisko jest dla uczestników, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie z lewego pasa, czyli de facto jadą cały czas po torowisku. Pomimo, iż zmiany miały miejsce
grubo ponad rok temu to wielu kierowców (jeżdżąc zapewne na pamięć) stwarza zagrożenie nie stosując się do nowej organizacji, zajeżdżając drogę uczestnikom jadącym prawidłowo.

Zdarzają się także sytuacje, w których kierowca prawego pasa jedzie prosto przez
skrzyżowanie. W przypadku pasa prawego to jest o tyle dobrze, że jest tam namalowana na jezdni strzałka w prawo. Pasy ruchu w tym miejscu były jakiś czas temu pomalowane żółtą farbą, co zmniejszyło liczbę źle poruszających się kierowców. Farba jednak się wytarła i coraz częściej dochodzi do tego typu sytuacji, zakończonych trąbieniem, epitetami, wyzwiskami i zagrożenie kolizjami.
Status: Czeka na zgłoszenie do Wydziału Inżynierii Miejskiej


Zgłoszenie: arkubs


Ostatnia aktualizacja: 08 marca 2011 

Chodniki


Czekamy na Wasze zgłoszenia

Ubytki w chodniku na ul. Waligórskiego

Komentarz:
Przy ul. Waligórskiego to co powinno być chodnikiem tego nie przypomina (ubytki)
Status: Czeka na zgłoszenie ZDiUM


Zgłoszenie: Ryszard


Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

Ubytki w chodniku od ul. Armii Krajowej do Spiskiej

Komentarz:
Chodnik przy ul. Armii Krajowej od wyjazdu ze stacji benzynowej do Spiskiej - w całości usiany ubytkami, pokruszony asfalt itp.
Status: Czeka na zgłoszenie ZDiUM


Zgłoszenie: Ryszard


Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

RoweryCzekamy na Wasze zgłoszenia


Zła komunikacja rowerowa na Placu Dominikańskim

Komentarz:
Wyjeżdżając z ulicy Krasińskiego na Traugutta w stronę Placu Dominikańskiego jest kilka kiepskich rozwiązań. Otóż, jadąc Krasińskiego po prawej stronie, aby ustawić się na pasie kierującym w lewo, trzeba przeciąć całą szerokość jezdni. W ciągu dnia Krasińskiego jest zakorkowana, ale czasami się przytrafia nieco luzu, a czynność przecięcia pasów jest niemożliwa z powodu nadjeżdżających z tyłu samochodów i autobusów. Cofnięcie na wyjeździe z Krasińskiego dwa metry do tyłu pasów dla samochodów i stworzenie zapory rowerowej przed światłami byłoby błogosławieństwem.

Tak samo nieco dalej, po skręceniu w lewo w Traugutta i kierując się w stronę Placu Dominikańskiego. Światło na następnym skrzyżowaniu zapala się z lekkim opóźnieniem. Dlatego po wyjechaniu z Krasińskiego staje się zazwyczaj na prawym pasie za jakimś samochodem i rusza w momencie zapalenia się zielonego światła. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że samochody zazwyczaj nabierają tam pewnej prędkości, którą trzeba utrzymać na rowerze, jeśli nie chce się stwarzać niebezpieczeństwa. Na samym skrzyżowaniu nie da się zjechać na chodnik przy dość dużej prędkości, gdyż pierwsza droga jest za ciasna, a druga wymagałaby niemal zawrócenia. Dlatego na rowerze trzeba jechać aż pod sam plac Dominikański. Fantastycznym rozwiązaniem byłoby postawienie obniżenia wysokiego krawężnika, lub łagodnego zjazdu dla rowerzystów gdzieś w okolicach pod linkiem (Zobacz: dokładne miejsce). Inaczej niestety, skręcając z Krasińskiego w stronę Dominikańskiego nie ma jak się dostać na chodnik.
Status: Czeka na zgłoszenie Wydziału Inżynierii Miejskiej
Zgłoszenie: Latający dywan
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

Ścieżka rowerowa na ul. Borowskiej służy za parking

Komentarz:
Ulica Borowska w okolicach Carrefour (Zobacz: dokładne miejsce) Przydałoby się oddzielenie drogi od chodnika jakimś łańcuchem albo barierkami, ponieważ tamtejsi kierowcy często lubią sobie zaparkować niemal na całej szerokości ścieżki rowerowej.
Status: Czekamy na interwencję oficera rowerowego Daniela Chojnackiego
Zgłoszenie: Latający dywan
Ostatnia aktualizacja: 07 lutego 2011 

Parkowanie


Czekamy na Wasze zgłoszenia

Inne


Czekamy na Wasze zgłoszenia

Hałas przy ul. Ślężnej

Komentarz: Tramwaje, autobusy, tiry, osobówki, trzy stacje benzynowe, dwie budowy w zaawansowanym stadium, karetki na sygnale w dzień i w nocy. To jest rzeczywistość mieszkańców osiedla dla pielęgniarek przy ulicy Ślężnej, skrzyżowanie z Armii Krajowej. Niby nic takiego, w końcu żyjemy w dużym, europejskim mieście, stolicy województwa. Tyle tylko, że jest to potwornie uciążliwe przez cały dzień i noc, słuchać jak jeżdżą tiry pod oknem, jak tramwaje z ogromną prędkością pokonują krzywe torowisko, a w końcu codzienne upajanie się symfonią dźwięków wydawanych przez cysternę z gazem, która wtłacza tę substancję do zbiorników stacji paliw akurat o godzinie dwudziestej czwartej w nocy.
Status: Czeka na zgłoszenie do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta
Zgłoszenie: Mobydick
Ostatnia aktualizacja: 22 luty 2011 

Ubytki w chodniku od ul. Armii Krajowej do Spiskiej

Komentarz:
Proponuję oświetlić latarniami odcinek ulicy Spiskiej do Armii Krajowej. Osoby powracające z pobliskiego lodowiska są narażone na ataki chuliganów
Status: Czeka na zgłoszenie ZDiUM


Zgłoszenie: Ryszard


Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2011 

Tym żyje miasto! Konkurs dziennikarski
WOŚP 2011. Orkiestra wraca na Rynek
Wybierz z nami 7 Nadziei WrocławiaTwórz z nami MMWrocław

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Mega

Mega Zestaw Narzędzi 144Elem. 58144

343,33 zł176,95 zł-48%
miejsce #2

Topex

Topex Zestaw 135 elementów 38D215

244,77 zł141,33 zł-42%
miejsce #3

Bosch

Bosch Zestaw Narzędzi X-line All In One 111 2607017394

380,95 zł245,70 zł-36%
miejsce #4

Fieldmann

Fieldmann Zestaw narzędzi 138 Szt. (FDG 5013-138R)

204,00 zł175,69 zł-14%
Materiały promocyjne partnera

Jakub Wiech: Ceny ropy naftowej wracają do poziomu sprzed wojny

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie