MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wzgórze Partyzantów nabrało nowego blasku. Kiedy zacznie lśnić dla całego Wrocławia?

Tak wyglądał Bastion Sakwowy podczas generalnej próby oświetlenia. Wejdziemy na jego teren później niż zapowiadano. Nadal trwają odbiory.
Tak wyglądał Bastion Sakwowy podczas generalnej próby oświetlenia. Wejdziemy na jego teren później niż zapowiadano. Nadal trwają odbiory. Pawel Relikowski / Polska Press
Wrocławianie z niecierpliwością oczekują na otwarcie zrewitalizowanego Bastionu Sakwowego, znanego również jako Wzgórze Partyzantów. Zapowiedzi mówiły o maju, jednak termin otwarcia tej zabytkowej perły Wrocławia został ponownie przesunięty. Oczekiwania mieszkańców rosną, ale czy warto było czekać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Kiedy w końcu otwarcie?

Po kilkukrotnym przekładaniu daty otwarcia Bastionu Sakwowego, ostatnie informacje wskazują na pierwszą połowę czerwca tego roku. Urzędnicy tłumaczą, że przyczyną kolejnych opóźnień są procedury związane z pozyskaniem niezbędnych pozwoleń.

- Planujemy otwarcie w pierwszej połowie czerwca. Jeszcze trwa procedura odbiorów – zapowiada Michał Guz z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dodatkowym wyzwaniem okazały się wymagania straży pożarnej oraz sanepidu, które muszą być spełnione przed uruchomieniem planowanej na terenie Bastionu gastronomii. Wydaje się, że te ostatnie przeszkody są już na dobrej drodze do rozwiązania.

Co z gastronomią na terenie Bastionu?

Na terenie Bastionu Sakwowego planowana jest działalność gastronomiczna, która ma dodatkowo przyciągnąć wrocławian oraz turystów. Już w dniu otwarcia ma rozpocząć działalność kawiarnia, a restauracja ma zostać otwarta kilka miesięcy później, we wrześniu.

Obie placówki gastronomiczne będą prowadzone przez spółkę Freeride, znaną z zarządzania Piwnicą Świdnicką. To obiecująca informacja dla wszystkich, którzy liczą na wysoki standard obsługi oraz oferty kulinarnej.

Projekt rewaloryzacji Bastionu Sakwowego to nie tylko odnowienie budynków, ale także zagospodarowanie przestrzeni wokół nich. W ramach inwestycji, której koszt wyniósł około 27 milionów złotych, odnowiono pawilon perystylowy (dawniej Redutę), kolumnadę oraz plac z fontanną.

Inwestycja została dofinansowana z programu Polski Ład kwotą blisko 18,9 miliona złotych. Za realizację projektu odpowiedzialna była firma Castellum z Wrocławia, posiadająca doświadczenie w pracy przy innych znaczących obiektach kulturowych miasta, takich jak Panorama Racławicka czy Synagoga pod Białym Bocianem.

Choć opóźnienia w otwarciu Bastionu Sakwowego mogły niektórych rozczarować, wydaje się, że efekt końcowy będzie wart tej dodatkowej cierpliwości. Wrocław zyska nie tylko odnowiony zabytek, ale także nowe miejsce spotkań, relaksu i rozrywki. Otwarcie Bastionu Sakwowego zapowiada się jako ważne wydarzenie dla miasta, łączące w sobie historię z nowoczesnością. Czekamy z niecierpliwością, aby zobaczyć, jak odmienione Wzgórze Partyzantów ożyje na nowo w sercu Wrocławia.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto