MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarta Pomorska - 22 czerwca mieszkańcy Nadodrza będą świętować!

Aleksandra Karpecka
Aleksandra Karpecka
Po trwającym dwa lata remoncie mieszkańcy Nadodrza mogą się znowu cieszyć otwartą ul. Pomorską. Z tej okazji w sobotę, 22 czerwca, odbędzie się prawdziwe święto.
Po trwającym dwa lata remoncie mieszkańcy Nadodrza mogą się znowu cieszyć otwartą ul. Pomorską. Z tej okazji w sobotę, 22 czerwca, odbędzie się prawdziwe święto. Jarosław Jakubczak / Polska Press
Przez kilka ostatnich lat remont ul. Pomorskiej na wrocławskim Nadodrzu dał się mocno odczuć mieszkańcom. Zamknięcie głównej ulicy na osiedlu, wielomiesięczne wykopy i ciężkie prace utrudniały przemieszczanie się. Ale 1 czerwca ulica została ponownie otwarta dla ruchu samochodowego, a wkrótce wrócą na nią również tramwaje. Jest więc to idealna okazja do lokalnego świętowania.

Spis treści

Remont ulicy Pomorskiej

Na remont Pomorskiej mieszkańcy Nadodrza czekali wiele lat. Narzekano na stan nawierzchni, małą liczbę przejść dla pieszych oraz brak ścieżek rowerowych. Remont rozpoczął się w sierpniu 2022 roku i pochłonął 71 milionów złotych. W jego ramach, oprócz wymiany nawierzchni i torowisk, wykonano nowe ścieżki rowerowe, przystanki wiedeńskie, zostały wytyczone dodatkowe przejścia dla pieszych oraz dokonano nowych nasadzeń. Ruch samochodowy powrócił na ul. Pomorską już 1 czerwca, a lada chwila powrócą na nią tramwaje.
Święto Otwarta Pomorska idealnie pokazuje, jak bardzo mieszkańcy Nadodrza czekali na otwarcie ulicy.

Kiedy odbędzie się Święto Otwarta Pomorska?

Organizatorem wydarzenia jest Infopunkt Łokietka 5. Do współpracy przy obchodach zaproszono okolicznych przedsiębiorców i instytucje. Świętowanie potrwa cały dzień, 22 czerwca, od 10.00 do 21.45 w różnych miejscach wzdłuż ulicy, poczynając od Mostów Pomorskich, a kończąc na Placu Staszica.

Jakie atrakcje czekają na ul. Pomorskiej?

Co czeka na wrocławian 22 czerwca na ulicy Pomorskiej? Premiera mapy "Pomorska i przyjaciele". Tytułowi przyjaciele to przedsiębiorcy, a także mieszkańcy, dla których Pomorska to coś więcej niż adres firmy czy zamieszkania. Na mapie znajdziecie sklepy, lokale usługowe i gastronomiczne, miejsca kultury i instytucje
mieszczące się przy Pomorskiej oraz w najbliższej okolicy. Mapkę można będzie bezpłatnie pobrać m.in. na stoisku Infopunktu Nadodrze na placyku przy Kaszubskiej.
Wśród atrakcji z okazji Święta Otwarta Pomorska warto zwrócić uwagę na warsztaty kulinarne, których rezultat będzie można spróbować na społecznym lunchu. Święto to też okazja do licznych wystaw - poczynając od ekspozycji w Archiwum Państwowym, poprzez galerię Bulvary, a na przestrzeni wzdłuż ulicy kończąc. A to nie koniec atrakcji! Na placyku przy ul. Kaszubskiej będzie grał zespół O!drakapela.
22 czerwca będzie również okazja do spacerów z przewodnikami. Pierwszy z nich będzie sąsiedzko-historyczny, drugi zaś zabierze chętnych w filmowe kadry, które powstały w okolicy.
Wszystkie atrakcje jakie zostały przygotowane na Święto znajdziecie na Facebooku wydarzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto