Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Technopolis jest już w stanie surowym

Arek Gołka
Arek Gołka
budynek Technopolis we Wrocławiu
budynek Technopolis we Wrocławiu Arek Gołka
Ma zostać oddany do użytku pół roku przed planowanym terminem. Posłuży głównie studentom i doktorantom.
100 lat uczelni technicznych we Wrocławiu

Budowa dwóch budynków Centrum Edukacyjno-Technologicznego Technopolis przy ulicach Janiszewskiego i Długiej rozpoczęła się na początku grudnia 2010 r. (czytaj: Wrocław: Budowa Technopolis rozpoczęta [wideo]). Oba miały być gotowe w drugiej połowie przyszłego roku. 4 marca na dachu budowy centrum przy Długiej zawisła symboliczna wiecha w kształcie logotypu Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, na terenie którego powstaje. Na spotkaniu z tej okazji zjawili się licznie pracownicy wydziału.

- Budynek ten posłuży głównie do celów dydaktycznych, a znajdą się w nim nowoczesne laboratoria. Badania w Centrum będą dotyczyć głównie nanotechnologii - mówił Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej. - Zdążyliśmy z zamieszczeniem wiechy przed oficjalnym terminem. Niewykluczone, że budynek ten zostanie oddany do użytku studentów już w lutym przyszłego roku, czyli pół roku przed czasem. Budowa idzie sprawniej, niż się spodziewaliśmy. Widać, że Politechnika radzi sobie z wielkimi projektami - dodał.

Przedstawiciele Politechniki zadeklarowali, że badania w Technopolis będą prowadzone na najwyższym światowym poziomie. Nowy projekt ma dwukrotnie zwiększyć możliwości dydaktyczne uczelni. Centrum będzie współpracowało też z innymi wydziałami PWr.

konferencja prasowa o zawieszeniu wiechywiecha

Na uroczystym instalowaniu wiechy zjawiła się spora publika


Budynek Centrum Edukacyjno-Technologicznego przy ul. Długiej zaprojektowała spółka Predom, zaś wykonawcą jest firma Warbud. Jego budowa wyniesie 17 mln zł. Natomiast koszt całej inwestycji Technopolis wynosi 80 mln zł, a 67 mln pochodzi z unijnego Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Resztę kwoty prawie w całości pokrywa skarb państwa.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto