Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Survival Wrocław kryminalny ZOBACZ PROGRAM

Małgorzata Matuszewska
Survival Wrocław/materiały prasowe Przeglądu Sztuki Survival
SURVIVAL Wrocław. 13. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL zacznie się we Wrocławiu w piątek (26 czerwca) i potrwa do wtorku (30 czerwca). SURVIVAL wypełnią debaty, pokazy filmów i warsztaty.

SURVIVAL Wrocław. W tym roku SURVIVAL odbywa się pod hasłem Czyny zabronione. Dlaczego właśnie one znajdą się w centrum zainteresowania artystów? – Pracujemy już trzynasty rok z przestrzenią publiczną, za każdym razem wybieramy inną – tłumaczy Anna Kołodziejczyk, kurator generalny przeglądu. – Dowiedzieliśmy się, że nie jest już czynny bardzo ciekawy kompleks: teren Koszar Oddziałów Prewencji Policji, gdzie przed wojną miała swoją siedzibę policja konna, potem milicja, a oddziały ZOMO stąd wychodziły do miasta. Budynek został zbudowany jako urząd celny, ale potem urząd został przeniesiony do dzisiejszego Archiwum Miejskiego – opowiada. To przestrzeń i jej historia dyktują temat SURVIVALU. – Długo szukaliśmy interesującego hasła, fraza czyny zabronione pochodzi z kodeksu cywilnego, oznacza szereg wykroczeń, za które grozi kara – opowiada Anna Kołodziejczyk. Jak zwykle, głównym elementem programu jest sztuka. Swoje prace pokażą m.in. Aleka Polis, Jerzy Kosałka, Maciej Bączyk, Maks Cieślak, Tomasz Bajer, Piotr Kmita. Anna Markowska wspólnie ze studentkami z Instytutu Historii Sztuki UWr przygotowały mówioną prezentację prac ocenzurowanych, próbując opisać słowem to, co zostało niegdyś wyparte i skazane na społeczną niewidoczność.
Dy Tagowska z innymi artystami zaprezentują projekt pt. Szaberland, pokazując historię zjawiska szabrownictwa w powojennym mieście. W programie znajdą się też debaty, pokazy filmowe i warsztaty. – Wszystkie działania są związane z łamaniem prawa i oporem – dodaje Anna Kołodziejczyk. Przegląd zostanie otwarty w piątek (26 czerwca) o godz. 19. W części filmowej zobaczymy m.in. kryminały kręcone we Wrocławiu (Trąd Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego i Prawo i pięść Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego). W sobotę o godz. 18 odbędzie się dyskusja prowadzona przez dr. Jędrzeja Morawieckiego Czyny zabronione. Zabronieni ludzie.
CZYTAJ PROGRAM
SURVIVAL WROCŁAW – PRZEGLĄD SZTUKI SURVIVAL

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto