Mariusz Kruczek
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków [zdjęcia]
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków [zdjęcia] Dawid Antecki
WKS przegrał na własnym stadionie 0:1 z Wisłą Kraków.

25 listopada Śląsk Wrocław podejmował na Stadionie Miejskim mistrza Polski - Wisłę Kraków. Na trybunach zasiadło niemal 43 tysiące kibiców.

Zobacz: MECZ ŚLĄSK WROCŁAW - WISŁA KRAKÓW [RELACJA NA ŻYWO]

W pierwszej połowie było to spotkanie godne najlepszej i drugiej drużyny polskiej ligi z poprzedniego sezonu. Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie. Choć bramki nie padły to obie drużyny miały sporo okazji do strzelenia gola. Gróźniejsza w atakach była Wisła, ale Kelemen spisywał się bardzo dobrze w bramce. Groźnym strzałem zza pola karnego popisał się też Diaz, tym razem Pareiko pokazał kunszt bramkarski.

Gol padł na początku drugiej połowy, po faulu Soboty na Nunezie sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Boguski i otworzył wynik spotkania. Śląsk próbował odrobić straty. Strzały Diaza czy Soboty były albo niecelne, albo lądowały w rękawicach Pareiki. Losów spotkania nie odmienił nawet Voskamp, który pojawił się na boisku kwadrans przed końcem meczu. Holender jest na razie jedynym strzelcem bramki dla Śląska na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Drugiego gola na nowej arenie kibice się nie doczekali. Wrocławianie przegrali 0:1 z Wisłą Kraków.

Śląsk po czterech zwycięstwach z rzędu musiał uznać wyższość aktualnego mistrza Polski. Czy drużyna z Wrocławia zostanie mistrzem jesieni, okaże się po meczu Legii Warszawa z Koroną Kielce 26 listopada. Porażka lub remis stołecznej drużyny spowoduje, że WKS po pierwszej rundzie będzie liderem Ekstraklasy.

Zobacz: Zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Zdjęcia: DawidA