Śląsk przegrał z AZS-em Koszalin 76:85 [foto]

Śląsk Wrocław vs. AZS Koszalin 18.10.2011 Hala Stulecia
Śląsk Wrocław vs. AZS Koszalin 18.10.2011 Hala Stulecia Michał Potocki
Wrocławianie przegrali trzeci mecz z rzędu w rozgrywkach PLK. Tym razem nie udał się powrót do Hali Stulecia.

18 października w odnowionym obiekcie rozegrano pierwsze zawody sportowe. Teraz Hala Stulecia może pomieścić nawet 7 tys. widzów. Mecz czwartej kolejki Tauron Basket Ligi oglądało 5 tys. fanów koszykówki.

Wrocławianie prowadzili wyrównaną grę tylko przez pierwsze pięć minut spotkania, potem goście zaczęli zyskiwać przewagę. W pierwszej kwarcie dobrze zaprezentowali się Mladenović i Calhoun, jednak to Reese i Milicić zagrali nieco lepiej i po pierwszych dziesięciu minutach było 18:23 dla koszalinian.

Po krótkiej przerwie przyjezdni trafili zza linii 6,75 m, na co wrocławianie odpowiedzieli kilkoma nerwowymi i nieskutecznymi akcjami. Po wolnych Lekicia przewaga gości urosła do dziesięciu oczek. Ostatecznie do przerwy było 32:41.

Zobacz: Zdjęcia z meczu Śląsk vs. AZS Koszalin w Hali Stulecia

W drugiej połowie goście ciągle dyktowali warunki i zwiększyli prowadzenie do kilkunastu punktów. Dopiero pod koniec kwarty sygnał do odrabiania strat dał Graham, który z wejść pod kosz zdobył sześć oczek z rzędu w ciągu niecałych 40 sekund. Jednak tę odsłonę Śląsk też przegrał. Tablica pokazywała wynik 49:64.

W ostatniej części gospodarze wreszcie zaczęli zdobywać więcej punktów niż AZS, ale zabrakło czasu na skuteczną pogoń. Pod koniec spotkania podopieczni Miodraga Rajkowicia więcej faulowali, jednak koszalinianie nie mylili się z linii rzutów wolnych i dowieźli dziesięciopunktową przewagę do końcowego gwizdka. Obok Basketu Poznań i Polpharmy Starogard Gdański Śląsk pozostaje drużyną bez zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki.

Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 76:85 (18:23, 14:18, 17:23, 27:21)

Punkty dla Śląska: Skibniewski 13 (1), Mladenović 9, Bochno 0, Calhoun 4, Bogavać 16 (2) oraz Graham 15, Vairogs 3 (1), Buczak 16 (2), Koelner 0, Niedźwiedzki 0.