Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O maturze 2010 na Politechnice Wrocławskiej

Michał Potocki
Michał Potocki
Spotkania z egzaminatorami, ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i wykładowcami szkół wyższych czekają na odwiedzających Wrocławski Salon Maturzystów Perspektywy 2009.

Targi edukacyjne potrwają do 16 września. Może przyjść na nie każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś o egzaminie maturalnym w 2010 roku. Na stoiskach ponad dwudziestu szkół wyższych i policealnych prezentowane są ich oferty edukacyjne. Można tez podejść do stanowiska Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące zasad i sposobu przeprowadzania i sprawdzania prac maturalnych.

Tadeusz Więckowski i Lilla Jaroń


- Szczególnie polecam wykłady na temat egzaminów maturalnych. Perełką są prelekcje o egzaminie z matematyki, który wraca do przedmiotów obowiązkowych na maturze - mówi Wiesława Siwińska Prezes wydawnictwa Perspektywy Press, organizatora imprezy. - Okazuje się, że po spotkaniu z Lilą Jaroń, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej nawet nauczyciele do niej podchodzili i pytali, czy to prawda, że matematyka będzie obowiązkowa na maturze. Dlatego na nasze spotkania zapraszamy również kadrę nauczycielską, nie tylko młodzież - uzupełnia.

Salon Maturzystów gości na Politechnice Wrocławskiej po raz trzeci. W tym roku ze względu na przyszłą obowiązkową maturę z matematyki jest to szczególnie trafne miejsce.

- Przedstawiamy młodym ludziom tematy związane z maturą. Głównym tematem jest oczywiście kwestia matematyki - mówi Tadeusz Więckowski, rektor PWr. - Na Wrocławskim Salonie Maturzystów dajemy młodzieży możliwość poznania oferty wielu szkół wyższych i naszego środowiska akademickiego.

Młodzież zainteresowana jest zasadami zdawania nowej matury


Targi są również miejscem, gdzie można spotkać znane osoby, bardziej lub mniej związane z polską edukacją. We Wrocławiu można było porozmawiać z Lilą Jaroń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

- Na tegoroczny Salonie mówi się najczęściej o obowiązkowej matematyce na maturze. Będziemy potrzebować coraz więcej inżynierów i informatyków, dlatego m.in. zdecydowaliśmy się, żeby po ponad dwudziestu latach przerwy matematyka znów była obowiązkowa - wyjaśnia Jaroń.

Często odwiedzanym stanowiskiem jest punkt Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
- Czujemy się zobowiązani, żeby pomagać im w poznaniu nowych zasad egzaminów maturalnych. Dzięki wprowadzeniu matematyki do obowiązkowych przedmiotów na maturach młodzi ludzie będą bogatsi o wiedzę i symboliczny sposób rozumowania. Operowania kalkulacjami i obliczeniami, a to przydaje się przy zdawaniu również innych przedmiotów, nawet historii czy geografii - mówi Wojciech Małecki, Dyrektor OKE we Wrocławiu.

Na Wrocławskim Salonie Maturzystów młodzieży nie brakuje


Na targach edukacyjnych jest dużo młodzieży. Często uczniowie przychodzą całymi klasami ze swoimi nauczycielami. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wykłady o egzaminach maturalnych.

- Przyszedłem razem z klasą. Czekamy na wykład o maturze z języka obcego. Dla mnie matura zaczyna się dopiero za dwa lata, ale lepiej wcześniej zapoznać się wymaganiami egzaminatorów. Nie za bardzo interesują mnie stoiska szkół wyższych, na wybór uczelni mam jeszcze dużo czasu - mówi Piotr Wołek, licealista.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto