Wyniki egzaminu dojrzałości 2022. Jak spisali się maturzyści we Wrocławiu?

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
zdjęcie ilustracyjne/OKE podsumowała matury 2022 we Wrocławiu. Przypomnijmy, że do majowych egzaminów przystąpiło łącznie 17.055 absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych oraz zdający z poprzednich lat, którym dotąd nie udało sie uzyskać dyplomu.
zdjęcie ilustracyjne/OKE podsumowała matury 2022 we Wrocławiu. Przypomnijmy, że do majowych egzaminów przystąpiło łącznie 17.055 absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych oraz zdający z poprzednich lat, którym dotąd nie udało sie uzyskać dyplomu. Sławomir Mielnik
Udostępnij:
5 lipca wrocławska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wstępne wyniki matur 2022. Przeczytaj jak spisali się maturzyści z Wrocławia.

OKE podsumowała matury 2022 we Wrocławiu. Przypomnijmy, że do majowych egzaminów przystąpiło łącznie 17.055 absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych oraz zdający z poprzednich lat, którym dotąd nie udało sie uzyskać dyplomu.

Na 17.055 absolwentów egzamin zdało 12.754, czyli niemal 75 procent uczniów. Do egzaminu poprawkowego ma prawo przystąpić 3.174 osób. Egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu nie zdało 1.127 osób.

Wśród absolwentów szkół ogólnokształcących zdający stanowili liczbę 10.696, z czego maturę zaliczyło 8.752 uczniów (niemal 82 procent). Absolwenci techników podchodzący do matury w 2022 roku w liczbie 6.348 zaliczyli egzamin w 63 procentach (3.999 zdanych matur). Ze szkół branżowych do matury przystąpiło 11 osób, z czego zdały 3.

Najlepsze wyniki absolwenci osiągnęli na maturach z języków obcych, głównie z języka ukraińskiego (tu zdawalność wyniosła 100%!), języków rosyjskiego i francuskiego (96% zdanych egzaminów). W dalszej kolejności uplasowały się przedmioty: język angielski i polski (95%), język hiszpański (93%), język włoski (88%) i język niemiecki (83%). Na końcu listy znalazła się matematyka. Tu zdawalność wśród wszystkich uczniów wyniosła 82%.

Największym powodzeniem wśród zdających, z przedmiotów dodatkowych cieszyła się geografia (3.597 zdających). Na drugim miejscu znalazła się biologia (2.988 zdających). Trzecim najchętniej wybieranym przedmiotem maturalnym okazała się fizyka (2.012 zdających). Najmniej uczniów pokusiło się o zdawanie języka ukraińskiego (12 osób) oraz łacińskiego i kultury antycznej (13 osób).

Spośród przedmiotów obowiązkowych, na poziomie rozszerzonym absolwenci zdawali głównie egzamin z języka angielskiego (12.024 zdających). W tej kategorii drugim przedmiotem była matematyka (5.109 zdających), a na trzecim miejscu znalazł się język polski (4.952 zdających).

Aby zdać maturę 2022 należało osiągnąć przynajmniej 30 procent z przedmiotów obowiązkowych - matematyki, języka polskiego i obcego nowożytnego.

W tym roku także zmniejszono liczbę zadań z matematyki na poziomie podstawowym (w stosunku do poprzednich lat). Poza tym, w zadaniach otwartych (np. z języka polskiego) nie zastosowano klucza, w który należało się "wpisać" by je zaliczyć. Matury sprawdzało 22.832 wykwalifikowanych egzaminatorów z 586 ośrodków.

Przypomnijmy także, że wyniki opublikowane dziś przez OKE dotyczą tylko maturzystów zdających w pierwszym, majowym terminie. Kolejny egzamin (2 termin) miał miejsce w czerwcu. W sierpniu czekają jeszcze terminy poprawkowe. Dlatego pełne wyniki matur 2022 poznamy dopiero 9 września br.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Bitwa Warszawska 1920. Polacy chcieli być wolnym narodem

Materiał oryginalny: Wyniki egzaminu dojrzałości 2022. Jak spisali się maturzyści we Wrocławiu? - Gazeta Wrocławska

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie