śląsk arka
śląsk arka Grzegorz Kwolek
Śląsk Wrocław przegrał z Arką Gdynia 0:2 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Zobacz: Uczniowie za darmo obejrzą mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

14 marca Śląsk Wrocław grał w Gdyni z Arką w ćwierćfinale Pucharu Polski. Wrocławianie byli stawiani jako faworyt w tej konfrontacji. Śląsk jest bowiem wiceliderem Ekstraklasy, a Arka w I lidze zajmuje dopiero 8. miejsce.

W pierwszej połowie to gospodarze dominowali na boisku. Choć Śląsk był bliższy strzelenia bramki. W 39. minucie w sytuacji "sam na sam" Ćwielong musiał uznać wyższość bramkarza Arki. W 45. minucie Jarosław Fojut otrzymał czerwoną kartkę za faul na Nwaogu.

W drugiej połowie Arka z minuty na minutę coraz skuteczniej radziła sobie z grającym w dziesiątkę Śląskiem. W 54. minucie zakotłowało się pod bramką Śląska. Strzał Nwaogu zablokował Spahić, dobijał Jarzębowski, który trafił w poprzeczkę. Spadającą futbolówkę z przewrotki Kuklis skierował do bramki gości i pokonał Kelemena. W 80. minucie Flis kapitalnie dograł do Tomasika, a ten ustalił wynik spotkania. Obrońcy Śląska po raz kolejny nie mieli nic do powiedzenia.

Śląsk nie próbował odrabiać strat. Piłkarze Arki prowadzili grę, a na trybunach było słychać donośne "ole" kibiców gospodarzy, kiedy ich zawodnicy wymieniali podania.

Śląsk przegrał z Arką Gdynia 0:2. Wynik stawia piłkarzy z Pomorza w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Drugie spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski zostanie rozegrane we Wrocławiu 21 marca o godz. 18.30.