Śląsk - Korona [zdjęcia] Dawid Antecki
Śląsk Wrocław przegrał z Koroną Kielce 1:2 [zdjęcia użytkownika MM].

Zobacz: ŚLĄSK WROCŁAW - KORONA KIELCE [ZAPOWIEDŹ, RELACJA, TRANSMISJA, BILETY, ZDJĘCIA, DOPING]

11 marca Śląsk Wrocław podejmował na własnym stadionie Koronę Kielce. Wrocławianie mierzyli się z drużyną, która w rundzie wiosennej jest niepokonana.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Śląsk prowadził grę co poskutkowało szybkim wyjściem na prowadzenie. W 6. minucie meczu drogę do bramki Korony znalazł Łukasz Madej. To było jednak ostatnie trafienie Śląska, później bramki strzelali tylko kielczanie.

Wrocławianie cofnęli się do obrony, a przewagę uzyskała Korona, która szybko wyrównała. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Kijanskasa, który pokonał Gikiewicza.

W drugiej połowie na 2:1 podwyższył Piotr Malarczyk, znowu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Co ciekawe, obrońca z Kielc wszedł na boisko niecałe 10 sekund wcześniej. To było jego pierwsze trafienie w Ekstraklasie i od razu na wagę trzech punktów. Podopieczni Oresta Lenczyka co prawda rzucili się do ataku, jednak jedyne na co było ich stać tego wieczoru to poprzeczka po rzucie wolnym Przemysława Kaźmierczaka.

Śląsk Wrocław przegrał z Koroną Kielce 1:2. Nadal pozostaje bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. Wrocławianie zachowali pozycję wicelidera Ekstraklasy. Tymczasem Legia Warszawa, która w 21. kolejce wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zyskała trzy punkty przewagi nad Śląskiem.

Zobacz: Zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Korona Kielce