ME siatkarek na zdjęciach

quercus
quercus
Drugi dzień zmagań europejskich siatkarek w Hali Stulecia w grupie B ME nie zaskoczył kibiców. Pewnie wygrywały faworytki. Włoszki łatwo poradziły sobie z Turcją, a Niemki z Francją.

W pierwszym meczu grupy B, rozgrywanym w Hali Stulecia 26 września Włoszki pewnie pokonały Turcję 3:0 (25:20, 25:16, 25:14). Mecz był krótki i jednostronny. Mistrzynie Europy z 2007 roku nie dały rywalkom szans. Tylko w pierwszym secie pozwoliły zbliżyć się Turczynkom na punkt. Od stanu 21:19 wygrały kolejne piłki i pewnie zakończyły seta. na nawiązanie walki w kolejnych odsłonach Turczynek już nie było stać i wyraźnie uległy faworytkom.

Włochy: Barazza Jenny 7, Piccinini Francesca 10, Lo Bianco Eleonora 3, Del Core Antonella 9, Gioli Simona 10, Aguero Leiva Taismary 13, Cardullo Paola (libero) oraz Arrighetti Valentina 0.

Turcja: Toksoy Bahar 3, Hakyemez Deniz 6, Aydemir Naz 2, Gumus Esra 7, Erdem Eda 9, Darnel Neslihan 8, Yeldan Nihan (libero) oraz Celik Pelin 0, Guresen Gizem 0, Kirdar Gözde 0, Özsoy Neriman 1, Soroglu Ipek 0.

Drugie z sobotnich spotkań trwało o jeden set dłużej od poprzedniego meczy w Hali stulecia. Tym razem Niemki zwyciężyły z Francuzkami 3:1 (25:19. 25:17, 19:25, 28:26).
Niemki pewnie weszły w mecz, wygrywając pierwszego seta, w drugim również górowały nad trójkolorowymi i wszystko zapowiadało łatwe zwycięstwo. Francuzki odegrały się w kolejnej odsłonie i zapewniły widzom wyrównany czwarty set, który trwał aż 34 minuty. Nie wiadomo, czy nie wygrałyby całego meczu, gdyby udało im się doprowadzić do decydującego piątego seta.

Niemcy: Weiss Kathleen 3, Beier Heike 10, Furst Christiane 16, Brinker Maren 15, Kozuch Anna 25, Ssuschke Corina 13, Durr Lenka (libero) oraz Thomsen Lisa 0, Matthes Anne 2, Mollers Lena 0.

Francja: Bauer Christina 18, Rybaczewski Anna 13, Faesch Armelle 3, Lienard Séverine 7, Szewczyk Séverine 9, Lozancic Jelena 16, Querard Estelle (libero) oraz