Włoszki łatwo wygrały z Niemkami 3:0 [wideo]

Faworytki wrocławskiej grupy B, Włoszki, nie dały ambitnym Niemkom szans. Wygrały wszystkie trzy sety, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na boisku.

Mistrzynie Europy z 2007 roku od początku spotkania prowadziły. Grały bardzo spokojnie i utrzymywały kilkupunktową przewagę.Trener Niemek szybko wziął czas, żeby poprawić grę swoich podopiecznych, ale na niewiele się to zdało. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły przy stanie 8:3 dla Włoszek. W połowie seta mistrzynie Europy utrzymały pięciopunktową przewagę, a później odskoczyły na dziesięć oczek, wygrywając partię 25:15.

Na drugiego seta Niemki wyszły bardziej zmobilizowane i od razu objęły prowadzenie, wychodząc dwoma oczkami. Dobrze na bloku spisywała się Gioli i skutecznie atakowała Del Core oraz Piccinnimi po kilku minutach było już 8:5 dla włoszek. Niemki nie odpuszczały, a świetnie spisywała się atakująca Margareta Kozuch, która w całym secie zdobyła osiem punktów. Ze stanu 21:16 Niemki wyszły na dwa punty straty po skutecznych serwach Beier, ale ostatecznie przegrały seta 25:22.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Obie reprezentacje grały punkt za punkt, a na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły przy stanie 8:7 dla Włoszek. Skutecznie atakowała Brinker, pod siatką dobrze radziła sobie Furst i do połowy spotkania młoda drużyna zza zachodniej granicy traciła do Mistrzyń Europy tylko trzy punkty. W końcówce spotkania zrobiło się nerwowo. Niemki dogoniły rywalki na jeden punkt przy stanie 23:22, ale doświadczenie Włoszek pozwoliło im spokojnie zakończyć partię i wygrać ją 25:22 oraz całe spotkanie 3:0.

Włochy: Jenny Barazza 8, Francesco Piccinini 8, Eleonora Lo Bianco 2, Antonella Del Core 12, Simona Gioli 11, Talismary Leiva Aguero 13, Paola Cardullo (libero) oraz Valentina Arrighetti 0.

Niemcy: Kathleen Weiss 0, Heike Beier 3, Christiane Furst 7, Maren Brinker 6, Anna Kozuch 17, Corina Ssuschke 5, Kerstin Tzscherlich (libero) oraz Lisa Thomsen 0, Lena Mollers 0, Sabrina Ross 1.