MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ludzie Ognia - spotkanie z żywą historią w Arsenale

Aleksandra Karpecka
Aleksandra Karpecka
Festiwal Ludzie Ognia co roku przyciąga wielu zainteresowanych. To niepowtarzalna okazja na spotkanie z żywą historią i zobaczenie, jak wyglądało życie przed setkami lat.
Festiwal Ludzie Ognia co roku przyciąga wielu zainteresowanych. To niepowtarzalna okazja na spotkanie z żywą historią i zobaczenie, jak wyglądało życie przed setkami lat. Aleksandra Karpecka/PolskaPress
Dziedziniec wrocławskiego Arsenału zmienił się na weekend w prawdziwą antyczną enklawę. A wszystko to za sprawą Festiwalu Ludzie Ognia, który odbywa się w ramach obchodów Święta Wrocławia. To wyjątkowe wydarzenie co roku przyciąga liczne rodziny z dziećmi.

Spis treści

Festiwal Ludzie Ognia

Ludzie Ognia do dwudniowe wydarzenie, które przybliża życie w starożytności. To wyjątkowa okazja, by z bliska przyjrzeć się antycznemu rzemiosłu. W jego trakcie najlepsi rekonstruktorzy przedstawiają różnorodne rzemiosła, które rozwijały się na Śląsku w początkach naszej ery i wykorzystywały siłę ognia

Co się działo w trakcie pierwszego dnia Festiwalu

Pierwszy dzień Festiwalu rozpoczął się z dużym entuzjazmem. Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez pracowników Muzeum Miejskiego Wrocławia, podczas których miały okazję spróbować swoich sił w tworzeniu ceramiki.
W trakcie sobotniego wydarzenia można było wziąć udział w prezentacji warsztatu dymarskiego, zobaczyć jak dawniej wytapiano żelazo, poznać tajniki kowalstwa lub zobaczyć cały proces odlewniczy.
Odwiedzający z zainteresowaniem oglądali prezentacje warsztatu garncarskiego, złotniczego i szklarskiego.

Nie tylko pokazy i warsztaty

Ludzie Ognia to również okazja, by bliżej przyjrzeć się życiu rzymskich legionistów, a wszystko to dzięki grupie rekonstrukcyjnej Legio XIIII. Odważni mogli również przymierzyć część ekwipunku antycznych żołnierzy i sprawdzić, jak ciężka była ich broń.
Oprócz rzymskich legionistów, na dziedzińcu Arsenału stacjonowali również barbarzyńcy z grupy rekonstrukcynej Harjis.
Chętni na nowe smaki mieli okazję spróbować starożytnych potraw przygotowanych przez Chwastożerców Slow Food Dolny Śląsk.

Na dziedzińcu Arsenału stanęły liczne stoiska rękodzielnicze

Oprócz licznych pokazów i prezentacji odwiedzający Arsenał mieli okazję kupić unikatowe rękodzieło wzorujące się na antycznych wzorach i naturalne przysmaki. Najmłodsi z zapałem brali udział w grze terenowej zbierając pieczątki u antycznych rzemieślników.
Festiwal Ludzie Ognia potrwa do niedzieli, 23 czerwca. Punktem kulminacyjnym będzie zakończenie wytopu żelaza, rozbiórka pieca dymarskiego, wydobycie łupki żelaza i jej wstępna obróbka.

Festiwal Ludzie Ognia co roku przyciąga wielu zainteresowanych. To niepowtarzalna okazja na spotkanie z żywą historią i zobaczenie, jak wyglądało życie przed setkami lat.

Ludzie Ognia - spotkanie z żywą historią w Arsenale

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto