Gwardia Wrocław przegrała z PTPS Piła 1:3 [foto]

Gwardzistki nie poradziły sobie z wyżej notowanymi pilankami.

Przed spotkaniem przyjezdne znajdowały się na piątym miejscu ligowej tabeli, a wrocławianki na ósmym. Niestety, po spotkaniu ten stan się nie zmienił.

Mecz rozpoczęła zagrywką Joanna Wołosz. Obie drużyny zdobywały punkt za punkt i na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 6:8 dla Piły. Potem gra była wyrównana, ale od stanu 11:12 dla przyjezdnych wrocławianki zaczęły się gubić. Świetnie serwowała Katarzyna Konieczna, a pilanki zdobyły dziesięć oczek z rzędu przy jednopunktowej odwiedzi gospodyń. Set zakończył się wygraną pilanek 16:25.

Gwardzistki dobrze zaczęły druga odsłonę i dyktowały warunki na boisku. Skutecznie atakowały Zuzanna Efimienko i Monika Czypiruk. Na druga przerwę techniczną wrocławianki schodziły z pięciopunktową przewagą, której nie oddały do końca partii, a jeszcze ją powiększyły. Wygrały seta takim samym stosunkiem punktów jak wcześniej rywalki.

Trzecia partia początkowo należała do Gwardii. Wrocławianki skutecznie blokowały ataki gości i same punktowały, szybko wychodząc na pięć punktów przewagi. Pilanki przetrzymały ataki gospodyń i odrobiły straty, by zdobyć dwupunktową przewagę (14:16). Wrocławianki nie znalazły recepty na kombinacyjne akcje przyjezdnych i oddały seta 18:25.

Czwarta partia była niezwykle wyrównana. Pilanki wyszły na minimalną przewagę (6:8). Po zablokowanym ataku Bogumiły Barańskiej obie ekipy zeszły na drugą przerwę techniczną przy stanie 13:16. Potem myliła się Czypiruk, a po ataku Kaczorowskiej piłka znalazła się w polu gwardzistek. Był to 20. punkt przyjezdnych przy 15. gospodyń. Na zagrywce myliły się pilanki, co przy skutecznych atakach Czypiruk, pozwoliło na odrobienie kilku punktów. Było już nawet po 23, ale Piła zapunktowała w ataku, a potem pomyliła się Barańska i mecz w Dniu Kobiet zakończył się przegraną Gwardii 1:3.

MVP pojedynku wybrana została Katarzyna Konieczna.

PTPS Piła: Kasprów, Wojtowicz (14), Kucharska (8), Kosmatka (16), Kaczorowska (8), Konieczna (18), Maj (libero) oraz Szczygielska (1), Matyjaszek, Krawulska i Tokarska

Gwardia Wrocław: Czypiruk (24), Sobolska (12), Efimienko (11), Czerwińska (6), Wołosz, (3) Barańska (7), Krzos (libero) oraz Owczynnikowa, Szafraniec (1) i Jagieło