Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Rafał Bajko, zdjęcia: Marek Spisak
Impel Wrocław wygrał wczoraj, 7 grudnia, z PTPS Piła 3:0. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski przystępowały do środowego starcia w niezłych nastrojach. Ostatnie ligowe spotkanie w Szczecinie z Chemikiem zakończyło się co prawda porażką 2:3, ale wrocławianki mogły po tym meczu z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dobrą dyspozycję potwierdziły od początku starcia z PTPS-em. Pomimo że to właśnie pierwszy set był najbardziej zaciętym fragmentem dzisiejszego widowiska, Impel od stanu 10:8 przejął w miarę spokojną kontrolę nad przebiegiem tej partii. Skończyło się 25:22.

W drugiej odsłonie wyrównana rywalizacja trwała do stanu 17:16 dla gospodyń. Dobre zagrania Agnieszki Kąkolewskiej i Katarzyny Koniecznej pozwoliły Impelkom wygrać 25:20.

W trzecim secie PTPS Piła wygrywał nawet 17:15, ale przerwa na żądanie trenera Solarewicza podziałała na gospodynie pobudzająco. Wrocławianki szybko doprowadziły do remisu 18:18, a gdy proste błędy zaczęły popełniać pilanki, zrobiło się 23:18. To był koniec marzeń zespołu Jacka Pasińskiego o zdobyczach punktowych we Wrocławiu.

Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:20, 25:18)
Impel: Courtney (7), Kąkolewska (22), Kaczor (1), Mędrzyk (5), Ptak (7), Hancock (9), Sawicka (libero) oraz Konieczna (6), Sikorska.
PTPS: Szubert (1), Babicz (9), Ogoms (9), Kwiatkowska (3), Austin (14), Dumancic (1), Markiewicz (libero) oraz Urban, Stencel (2), Baran, Piśla, Kucharska, Kucińska (libero).

MVP: Agnieszka Kąkolewska (Impel).

Pozostałe mecze kolejki 10 kolejki: Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:20, 25:14, 25:22), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (13:25, 13:25, 17:25), Giacomini Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 27:25, 25:13, 25:16), BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Legionovia Legionowo 3:2 (20:25, 24:26, 26:24, 25:18, 15:12), Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec (godz. 20), ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów (przełożony na 15.12).

1. Chemik Police 10 28 30-8
2. Budowlani Łódź 10 27 29-7
3. Impel Wrocław 10 21 24-15
4. KS Pałac Bydgoszcz 10 19 23-16
5. Developres Rzeszów 9 16 21-14
6. Tauron Dąbrowa Górnicza 10 16 21-8
7. PTPS Piła 10 14 16-20
8. Polski Cukier Muszyna 10 12 17-23