Impel po dramatycznym meczu wygrał z Legionovią 3:2 [zdjęcia]

Piotr Bera
W środę, 11 lutego, Impel Wrocław pokonał w Hali Orbita Legionovię Legionowo. Bohaterką meczu została Joanna Kaczor.

Przed środowym meczem dla Impelówek liczyło się tylko i wyłącznie zwycięstwo. Wrocławianki przystąpiły do meczu ze zdecydowanym postanowieniem zwycięstwa za trzy punkty. Niemniej rzeczywistość okazała się brutalna.

Impel prowadził po pierwszy secie, który wygrał pewnie 25:20. Jednak w drugim podopieczne nowego szkoleniowca Legionovi Ettore Guidettiego wzięły się do pracy i wygrały partię do 21. Ten wynik rozsierdził gospodynie, które rozgromiły Legionovię w trzecim secie wygrywając do 13. Wydawało się, że trzecia partia poniesie wrocławianki do wygranej, ale górę wzięła nieregularność oraz zbyt częste w tym sezonie problemy z koncentracją. Dlatego czwarta partia padła łupem siatkarek z Legionowa. Poddenerwowane wrocławianki znów zafundowały kibicom horror w tie-breaku, który wygrały do 17.

Impel Wrocław -Legionovia Legionowo 3:2 (25:20, 21:25, 25:13, 21:25, 19:17)
MVP meczu: Joanna Kaczor (31 punktów)

W 21. kolejce Impel zagra na wyjeździe z PGNiG z Naftą Piła. Mecz zaplanowano na 21 lutego.