Gwardia Wrocław odpadła z walki o medale [foto]

Impel Gwardia Wrocław vs. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 28 kwietnia 2011
Impel Gwardia Wrocław vs. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 28 kwietnia 2011 Grzegorz Kwolek
28 kwietnia w Orbicie Gwardzistki przegrały 0:3 z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą w pierwszej fazie play-off Plusligi kobiet.

W środę wrocławianki uległy faworyzowanym przyjezdnym 0:3, podobnie wyglądał czwarty mecz, który zakończył przygodę Gwardii w tegorocznych play-offach. Gwardzistki przegrały serię 1-3.

Zobacz: Impel Gwardia Wrocław uległa Dabrowiankom [foto]

Spotkanie było bardziej wyrównane i o wiele dłuższe niż środowa konfrontacja. Lepiej zaczęły Dąbrowianki, które na początku pierwszego seta prowadziły początku 5:0. Wrocławianki dogoniły przyjezdne i broniły się przed przegraną, ale uległy 26:28.

W drugiej partii wynik oscylował wokół remisu. W przerwie technicznej było 15:16. Jednak w końcówce sprytniejsze okazały się zawodniczki Tauronu i wygrały seta czterema oczkami.

W trzeciej odsłonie podopieczne Rafała Błaszczyka świetnie zaczęły i wyszły na prowadzenie 8:3. Tauron odrabiał straty i na drugą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy stanie 16:15 dla gospodyń. Zrobiło się nerwowo. Wrocławianki miały dwie piłki setowe, ale przegrały partię. Najlepsza zawodniczką spotkania została wybrana Elżbieta Skowrońska.

Gwardzistki zagrają o piąte miejsce (do dwóch zwycięstw) z przegranym z pary KPSK Stal Mielec - Atom Trefl Sopot.

Impel Gwardia Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (26:28, 21:25, 28:30)

Zdjęcia: Grzegorz Kwolek