Wrocławskie piłkarki nożne nie sprostały Unii Racibórz

AZS Wrocław przegrał w niedzielnym spotkaniu z mistrzyniami Polski 1:3. Wrocławianki znajdują się na trzecim miejscu w tabeli.

Chociaż spotkanie było rozgrywane na boisku we Wrocławiu, zapowiadała się ciężka przeprawa z zawodniczkami z Raciborza. W tym sezonie odniosły one tylko jedną porażkę i przed spotkaniem we Wrocławiu miały na koncie 39 zdobytych bramek, przy tylko pięciu straconych.

Akademiczki wystąpiły w skaldzie wzmocnionym Natasza Górnicką i Ewą Żyłą. W szeregach przyjezdnych zagrała za to wrocławianka Anna Żelazko, która zdobyła bramkę dla Unii w 27 min. Wykorzystała pomyłkę wrocławskiej defensywy i mocnym strzałem pokonała Dominikę Wylężek. Wrocławianki nie poddawały się. Mocno strzelała Alicja Pawlak, ale piłka nie znalazła drogi do bramki przyjezdnych. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Wrocławianki uległy mistrzyniom Polski

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu Agnieszka Winczo wykorzystała rzut wolny z 35 metrów i pokonała wrocławską golkiperkę. Po kolejnym kwadransie było już 3:0. Była azetesiaczka, Anna Żelazko, zaliczyła drugie celne trafienie, uderzając z narożnika pola karnego. W 87. minucie honorowego gola dla gospodyń zdobyła Ewa Żyła, która po podaniu Joanny Płonowskiej umieściła ja w pustej bramce.

KŚ AZS Wrocław - RTP Unia Racibórz 1-3 (0-1)

Bramki : E. Żyła (87') - A. Żelazko (27' 60'), A. Winczo (47')

AZS Wrocław: Wylężek - Basiuk, Nazarczyk, Gradecka, Pawlak - Płonowska, Grad, Górnicka (59' Żyła), Gonzalez - Pożerska - Bochra (59' Tymińska)

Unia Racibórz: Antończyk - Hajduk, Kasperska, Karcz - Rożkowska (79' Darda), Rytwińska, Winczo, Stobba (87' Mańczyńska) - Żelazko - Wiśniewska, Sznyrowska (79' Seyrova)

W kolejnym meczu wrocławianki zagrają w Białej Podlaskiej z tamtejszym AZS-em.