Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: W Centrum Poznawczym poznasz historię Hali Stulecia (ZDJĘCIA, FILM)

AS
Hala Stulecia po rewitalizacji wkrótce będzie dostępna dla zwiedzających!

Dotykowe monitory, interaktywne mapy i księgi, reagująca na ruchy podłoga – tak między innymi wyglądać będzie nowoczesna lekcja historii prezentująca najważniejsze wydarzenia Hali Stulecia, Wrocławia oraz historię modernizmu.

Dotknij historii Hali Stulecia
Multimedialny i interaktywny program edukacyjno-poznawczy „Hala Stulecia we Wrocławiu - Centrum Innowacyjności w Architekturze i Budownictwie” zostanie uroczyście otwarty w lutym 2012 roku. Historyczna podróż po Centrum przybliży odwiedzającym – dzieciom, młodzieży, dorosłym i turystom informacje na temat Hali Stulecia – genezy jej powstania, najważniejszych przemian na przestrzeni lat i modernistycznej architektury Wrocławia.

Koncepcja Centrum zakłada dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza osób niewidomych dla których dostępne będą czytniki Braille’a oraz audio przewodniki. Informacje dostępne będą w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Użytkownicy smartphonów będą mogli pobrać bezpłatne aplikacje.

OTWARCIE ODBĘDZIE SIĘ 17 LUTEGO. ZOBACZ, JAKIE ATRAKCJE ZAPLANOWANO

Na Centrum Poznawcze składają się:

Visitor’s Center, w którym będzie można uzyskać podstawowe informacje o Hali Stulecia. Do odbycia wirtualnej podróży zachęcą animacje wyświetlane na dotykowych monitorach oraz przestrzenny model obiektu. Znajdujący się dalej sklep z pamiątkami da możliwość zakupu interesujących książek, płyt CD/DVD i gadżetów.

Pokój Historyczny pełniący funkcję reprezentacyjną i będący swego rodzaju wizytówką całego obiektu. Zabierze on odwiedzających do początków XX wieku, a wrażenie to spotęguje odpowiednio dobrana scenografia, oświetlenie i stylizowane meble. Prezentacja będzie dotyczyć przedstawienia twórców kompleksu – Maksa Berga i Hansa Poelziga oraz wyjaśnienia skali obiektu i jego oryginalności. Migocące szuflady wprowadzą odwiedzającego w wiek XIX, który zasłynął jako stulecie pełne przemian w sztuce i architekturze oraz przedstawią sytuację Breslau u schyłku XIX wieku.

Cztery interaktywne księgi wypełnione zdjęciami i treścią wyjaśnią koncepcję zabudowy terenów przekazanych przez miasto i wykorzystania żelbetu jako materiału budowlanego. Ciekawym miejscem w pokoju historycznym będą stanowiska z telefonami – to z nich można będzie posłuchać rozmów ze świadkami wydarzeń związanych z Halą, organów i inscenizacji dyskusji Rady Miejskiej.

Pokój Edukacyjno Poznawczy - ekspozycja przedstawiać będzie architektoniczne rozwiązania mieszkaniowe Wrocławia na początku XX w. Dotykowe mapy i plany Wrocławia, makiety obiektów mają uświadomić zmiany urbanistyczne, rozbudowę oraz przekształcenie miasta w metropolię.
Wśród atrakcji dla najmłodszych odwiedzających Centrum Poznawcze znajdą się gry interaktywne (np. „Znajdź parę”) oraz interaktywne zabawy – m.in. puzzle.

Galeria i Kuluary to miejsce wyciszenia po wizycie w Centrum i czekania na pokaz video-mappingu pod kopułą Hali Stulecia. Atrakcją tego miejsca jest interaktywna podłoga, która wypełnia czas oczekiwania na program kulminacyjny.

Kopuła – w wybranych terminach będzie również można również podziwiać przedstawienie pod kopułą. Multimedialne widowisko światła i dźwięku wykonane w technologii video-mappingu oczaruje widzów i dostarczy niezwykłych przeżyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto