WKS Śląsk wygrał w ostatnim sparingu [relacja z meczu, foto]

dawidA
dawidA
Podopieczni Oresta Lenczyka wygrali przed własną publicznością w sparingu z MKSem Kluczbork 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Jakub Więzik tuż przed końcem spotkania.

Artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto"dla dziennikarzy obywatelskich. Wy też możecie sprawdzić swoje siły i wygrać pieniądze.

Był to ostatni sprawdzian wrocławian przed startem ligowych rozgrywek. Zawodnicy Oresta Lenczyka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, jednak na bramkę kibice musieli czekać do ostatnich minut.

Pierwsza połowa

Już w czwartej minucie Fojut mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie. Spore zamieszanie przed polem karnym i błyskawiczna decyzja o strzale z dystansu defensora Śląska. Niewiele zabrakło, aby piłka wylądowała w siatce.

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. W 14. minucie przed dobrą szansą stanął Kaźmierczak. Dobrze wykonał rzut wolny i posłał piłkę w samo okienko bramki. Wspaniała parada bramkarza gości uratowała ich od straty gola. Najwięcej kłopotów graczom z Kluczborka sprawiał ich były kolega z drużyny Waldemar Sobota. Po wspaniałej akcji Mili oraz Jezieskiego, Sobota minimalnie strzelił obok słupka bramki. Gol jednak nie zostałby i tak uznany, ponieważ sędzia dopatrzył się spalonego.

W pierwszej połowie do głosu dochodzili wyłącznie gracze WKSu, jednak nie potrafili swoich akcji zakończyć celnymi strzałami do siatki rywala.

Drugie 45. minut

Na drugą połowę trener Orest Lenczyk wymienił wszystkich piłkarzy.

W 58. minucie piłkę na połowie rywala odzyskał Łukasz Gikiewicz i mocnym strzałem postraszył bramkarza rywali. Piłka minęła słupek bramki, lecz również zabrakło centymetrów do celu. Goście zaczęli z czasem stwarzać sobie okazje. W 64. minucie wspaniała interwencja Rafała Gikiewicza uratowała wrocławian przed stratą gola. Nastastnik z Kluczborka popisał się dobrym strzał zza pola karnego. Była to najlepsza sytuacja MKSu w całym spotkaniu.

Jedyne trafienie w tym meczu padło w 90. minucie. Dośrodkowanie Madeja na głowę Więzika i napastnik Śląska z najbliższej odległości zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Warto wspomnieć, że podczas meczu panowała bardzo dobra atmosfera, a Krzysztof Ulatowski, były gracz "wojskowych" występujący obecnie w barwach MKSu, został przywitany na Oporowskiej brawami.

Miejmy tylko nadzieję, że wtorkowe zwycięstwo do dobry znak przed zaczynającą się w piątek rundą wiosenną Ekstraklasy.

Tekst: Gregor Niegowski
Zdjęcia: Dawid Antecki

Śląsk Wrocław – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)

Bramka: Więzik 90.
Śląsk: Kelemen – Socha, Celeban, Fojut, Spahić – Sobota, Elsner, Kaźmierczak, Ćwielong – Mila – Jezierski. W II połowie: R. Gikiewicz – Pawelec, Menzel, Łukasiewicz, Abramowicz – Gancarczyk (73. Więzik), Sztylka, Dudek, Madej – Szewczuk, Ł. Gikiewicz.

MKS Kluczbork: Stodoła (46. Świtała) - Stawowy, Copik (69. Nowacki), Jagieniak (46. Odrzywolski), Wilusz, Tuszyński, Ulatowski (55. Kazimierowicz), Niziołek (46. Wodniok, 75. Adamczyk), Nitkiewicz (46. Góral), Hanzel (65. Hober), Półchłopek (46. Glanowski)