Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Weź udział w nocnym biegu na orientację we Wrocławiu!

Lucyna Jadowska
Lucyna Jadowska
Mapa, latarka i dobre buty - tyle przedmiotów wystarczy Ci do wzięcia udziału w nocnym biegu po stolicy Dolnego Śląska.

Akcja Wrocław Night O-Fight, czyli nocny bieg na orientację (w skrócie WNOF), ma już swoją drugą edycję. W pierwszej udział wzięło ponad 80 osób.

- Zasady biegu na orientacje są bardzo proste - mówi Kalikst Sobczyński, współorganizator nocnego biegu. - Na starcie zawodnik otrzymuje mapę miejsca, w którym odbywają się zawody. Na mapie zaznaczone są punkty kontrolne, na których zawodnicy za pomocą specjalnego chipa muszą potwierdzić swoją obecność. Potem biegną dalej, do następnego punktu. Zawody wygrywa osoba, która w najkrótszym czasie pokona wyznaczoną trasę.


Sprawdź, co się dzieje w ferie 2011 we Wrocławiu

Wolny czas w biegu

Nocne biegi na orientację we Wrocławiu są organizowane od 2010 roku i mają być propozycją na aktywne spędzanie wolnego czasu. Oferta przeznaczona jest dla całych rodzin. W biegu biorą udział zarówno 10-letni, jak i 60-letni zawodnicy.

- Na początku biegi orientacyjne były treningami Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk- mówi Sobczyński. - Z czasem na biegach pojawiało się  coraz więcej osób niezwiązanych z klubem, więc postanowiliśmy zorganizować zawody w biegu na orientację.

Miejsca, w którym bieg jest organizowany, ciągle się zmieniają. W drugiej edycji akcji był już park Skowroni, Kuźniki czy Wzgórze Kilimandżaro na osiedlu Zalesie. Najbliższy etap odbędzie się 8 lutego w parku Kasprowicza.

- Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 6 lutego do godz. 20 - mówi Sobczyński. - Prosimy je przesyłać na adres: [email protected].

Tak wyglądał nocny bieg na Zaciszu


Zawody zawsze odbywają się w parkach, w których jest bezpiecznie i gdzie można dojechać komunikacją miejską.

- Nie zdarzyło się nam jeszcze, żeby jakiś z uczestników zgubił się podczas takiego biegu orientacyjnego - mówi Sobczyński. - Pomimo tego, że zawody są rozgrywane we wrocławskich parkach w nocy, to robimy wszystko, żeby było bezpiecznie. Poza tym to są zwykle małe powierzchnie, na których trudno się zgubić.

W biegu zawodnik może wybrać trasę A, B lub C. Gdzie A to trasa dla elity, B to trasa trudna, a C - najłatwiejsza. Druga edycja biegu składa się z sześciu etapów. Pięć pierwszych to indywidualny bieg na orientację, a ostatni to bieg pościgowy.

Warto spróbować

Wrocławianie przyznają, że nieczęsto biorą udział w tego typu akcjach.

- Jeśli już biegam, to robię sobie taki poranny jogging - mówi Ania Milczewska, wrocławianka. - Szczerze powiedziawszy, nie słyszałam nigdy o organizacji takiego biegu na orientacje we Wrocławiu. Ale może kiedyś spróbuje i wezmę w nim udział, tak z czystej ciekawości.

Najbliższy bieg na orientację odbędzie się 8 lutego w parku Kasprowicza. Impreza rozpocznie się o godz. 18. Za udział w wydarzeniu, każdy z zawodników musi uiścić opłatę.

Oto cennik:
Zgłoszenie w terminie - 5 zł/osoba
Zgłoszenie po terminie - 10 zł/osoba
Wypożyczenie chipa - 2 zł/etap

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o akcji, wejdźcie na stronę organizatora: Nocny bieg na orientację we Wrocławiu



Czytaj też:
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto