Trwa przebudowa ulicy Sądowej we Wrocławiu. To nie są dobre wiadomości dla kierowców. Ucieszą się za to rowerzyści [ZDJĘCIA]

Magdalena Pasiewicz
Magdalena Pasiewicz
Powstaje nowa ścieżka rowerowa na ul. Sądowej. Będzie łączyć ul Krupniczą z pl. Legionów.
Powstaje nowa ścieżka rowerowa na ul. Sądowej. Będzie łączyć ul Krupniczą z pl. Legionów. Magdalena Pasiewicz
Udostępnij:
Ulica Sądowa jest aktualnie wielkim placem budowy. Powstaje tu nowa ścieżka rowerowa, a przy okazji jej budowy wymieniane są instalacje. Obecnie są duże utrudnienia w ruchu, a po zakończeniu inwestycji będą duże zmiany dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Koniec prac zapowiadany jest na koniec roku.

Trwająca od marca przebudowa ul. Sądowej wprowadzi duże zmiany dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Na placu budowy mimo dużych utrudnień dla wszystkich uczestników ruchu drogowego widać spore postępy prac.

Czekają nas duże zmiany w organizacji ruchu na ul. Sądowej. Mogą to być złe wiadomości dla kierowców. W ramach przebudowy zlikwidowane zostaną dwa fragmenty pasów ruchu na Sądowej, po których wcześniej jeździły samochody. Bezpieczniej ma być dla rowerzystów i pieszych.

Zlikwidowany zostanie oddzielny pas ruchu do skrętu w prawo. Pozostanie tylko jeden, z wewnętrznego pasa, dotychczas przeznaczonego do jazdy na wprost i w lewo, samochody będą mogły jechać we wszystkich kierunkach. Z Krupniczej będzie możliwy przejazd dla rowerów w kierunku ul. Grabiszyńskiej. Na zabranych fragmentach jezdni powstaje dwukierunkowa ścieżka rowerowa łącząca bulwar Tadka Jasińskiego przy Narodowym Forum Muzyki z pl. Legionów.

Fragment ścieżki rowerowej przy bulwarze jest gotowy i rowerzyści już z niego korzystają. Natomiast za skrzyżowaniem, na ul. Sądowej - głównej części zadania, prace trwać będą do końca roku. Dwukierunkowe ścieżki rowerowe powstaną po obu stronach jezdni, na odcinku od pl. Legionów do skrzyżowania z ul. Świebodzką, natomiast od tego skrzyżowania do skrzyżowania z ul. Podwale pobiegnie jedna droga. Budowana jest po zachodniej stronie ulicy. Powstanie dodatkowo przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną przez ul. Podwale.

To projekt z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Inwestycja przy ul. Sądowej to jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Koszt prac to około 2,43 mln zł. Prace mają zakończyć się do grudnia 2022 r.

Budowa ścieżki jest też okazją do wymiany instalacji podziemnych, które to prace obecnie trwają na ul. Sądowej. Na odcinku od placu Legionów do ulicy Świebodzkiej posadzonych zostanie także 17 drzew: klony, glediczje trójcierniowe i platany oraz 1000 krzewów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Bacscan

Bacscan CA 9000 Professional SG

382,26 zł265,00 zł-31%
miejsce #2

Promiler

Promiler AL 7010

359,00 zł292,64 zł-18%
miejsce #3

Promiler

Promiler iBlow 10

1 799,00 zł1 538,00 zł-15%
miejsce #4

Certen

Certen Personal White

389,00 zł338,00 zł-13%
miejsce #5

Promiler

PROMILER AL 7000 LITE

238,00 zł229,00 zł
miejsce #6

Bean

AlcoFind AF-35

299,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Nowy taryfikator

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie