Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Droga Rowerowa na Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu: Sępolno Połączone z Tarnogajem

Konrad Bałajewicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nowo wybudowana droga rowerowa na Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu połączyła Sępolno z Tarnogajem, tworząc nowe możliwości przemieszczania dla miłośników dwóch kółek.

Kontynuacja Inwestycji na Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

Mimo otwarcia Alei Wielkiej Wyspy dla kierowców pod koniec zeszłego roku, na inwestycji cały czas trwają prace budowlane. Dotyczą one m.in. nowych dróg dla rowerów. W piątek (29 marca) zakończyła się budowa jednej ze ścieżek, dzięki której rowerzyści dojadą od Sępolna do Tarnogaju. Wykonawca zakończył budowę ostatniego odcinka drogi rowerowej po stronie wschodniej Alei Wielkiej Wyspy, prowadzącego do ul. Olszewskiego.

- Wykonany zostały cały ciąg drogi rowerowej: od ul. Krakowskiej, poprzez wszystkie mosty, połączenia po stronie wschodniej Alei Wielkiej Wyspy, aż po ul. Mickiewicza – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Więcej komfortu dla rowerzystów z Sępolna i Tarnogaju we Wrocławiu

Wcześniej rowerzyści jeździli tutaj po szutrze, teraz mają do dyspozycji gładki asfalt. Ostatnio zrobiona została również droga rowerowa na ul. Krakowskiej, w pobliżu mostu Na Wilczym Kącie.

Cała trasa liczy teraz około 4 kilometrów. Nowa droga dla rowerów po stronie wschodniej Alei Wielkiej Wyspy jest dwukierunkowa i pozwoli na przemieszczanie się między Sępolnem i Tarnogajem praktycznie w linii prostej, po niewielkim łuku.

Prace budowlane na Alei Wielkiej Wyspy będą kontynuowane

Wykonawcy na Alei Wielkiej Wyspy pozostały do wybudowania jeszcze niektóre dojazdy m.in. od strony ul. Wróblewskiego oraz droga rowerowa po zachodniej stronie AWW (od strony zoo i Parku Szczytnickiego). Co prawda, strona zachodnia jest już w części wykonana, ale drogowcy nadal pracują na odcinku od Mickiewicza do ul. Dembowskiego.

Wrocławskie Inwestycje planują, że całość drogi rowerowej po tej stronie AWW będzie gotowa wiosną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeśli pogoda będzie sprzyjać, może być to nawet kwiecień – choć termin w umowie wykonawca ma do czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto