Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Pomorskiej już na ostatniej prostej! Już niedługo droga będzie oddana do użytku

Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Długo wyczekiwany remont ul. Pomorskiej już zmierza ku końcowi. Efekty prac są już coraz bardziej widoczne. Od ul. Dubois do wiaduktu przy ul. Reymonta prowadzone są już ostatnie prace, a to oznacza, że czas oddania drogi do użytku jest już bliski!

Kiedy planowany koniec remontu?

Remont powoli dobiega końca. Na ul. Pomorskiej prowadzone są teraz prace drogowe, związane z oświetleniem i zabezpieczeniem torowiska, a także działania hydrauliczne.

- Zakres prac jest olbrzymi. Jesteśmy już na ostatniej prostej z sieciami podziemnymi. Do przebudowy pozostał wodociąg na wysokości pl. Strzeleckiego. Obecnie toczą się tam prace na dużej głębokości – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Od kilku dni przechodnie mogą korzystać z przejścia od ul. Brodatego w kierunku ul. Wąskiej i Kaszubskiej. Nowa powierzchnia będzie się składała w większości ze starej kostki oraz nowych płyt. Wystąpią także duże udogodnienia dla mieszkańców: powstaną m.in. specjalnie przejścia, których domagali się mieszkańcy ul. Kaszubskiej. Zostaną także wybudowane nowe drogi rowerowe wzdłuż ul. Pomorskiej i wokół pl. Staszica.

- Po drugiej stronie będziemy robić symboliczny fragment torowiska, z wyeksponowaniem fragmentu kolejki wąskotorowej. Przy pl. Staszica mamy dawny dworzec kolejki wąskotorowej. Tory były zalane asfaltem, trudno było je wyjąć z jezdni. Na szczęście udało się to zrobić. W ten sposób symbolicznie upamiętnimy miejsce, skąd kiedyś pasażerowie jeździli w kierunku Trzebnicy – opisuje Krzysztof Świercz.

Nieopodal wiaduktu przy ul. Reymonta aktualnie wykładane są nowe chodniki, a niedługo zostanie wyłożona ostatnia warstwa bitumiczna.

Jakie nowości po remoncie?

Po remoncie na ul. Pomorskiej powstaną:

  • drogi rowerowe,
  • chodniki,
  • jezdnię,
  • torowisko,
  • podwójne (autobusowe i tramwajowe) przystanki wiedeńskie przy skrzyżowaniu z ul. Św. Wincentego i przy pl. Strzeleckim,
  • drzewa i krzewy zasadzone wzdłuż Pomorskiej,
  • ogrody deszczowe

Ile jeszcze potrwa remont?

Jak się okazuje, koniec remontu to kwestia kilku miesięcy. Władze miasta przekonują, że w maju mają nastąpić odbiory budowlane, po których droga zostanie oficjalnie otwarta.

- Pierwotne założenie było takie, aby zakończyć te prace w II kwartale tego roku. Wszystko wskazuje, że ten termin zostanie dotrzymany. Jesteśmy zadowoleni z wykonawcy i z postępu prac. Dzisiaj ta inwestycja kosztuje blisko 80 milionów złotych. To bardzo duże zadanie inwestycyjne wspierane z Polskiego Ładu – zaznacza Krzysztof Świercz.

Ta droga jest remontowana:

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto