Transmisja NA ŻYWO: Legia Warszawa - Śląska Wrocław (ZDJĘCIA, FILMY)

ekstraklasa.net, JG
Śląsk Wrocław pokonał w Warszawie Legię 2:1. Jest wiceliderem tabeli.

WYBIERZ PIŁKARZA MECZU LEGIA-ŚLĄSK

Po ostatnim gwizdku sędziego Roberta Małka trener piłkarzy Śląska Orest Lenczyk z uśmiechem na twarzy wykonał swój słynny przewrót w przód. Zupełnie inaczej zareagował trener gospodarzy Maciej Skorża, który ruszył w kierunku arbitra i zaczął na niego krzyczeć. Dopiero jak nawrzucał Małkowi, udał się do szatni. Jeżeli szkoleniowiec Legii mógł mieć o coś pretensje do sędziego z Zabrza, to jedynie o ostatnią akcję, w której Miroslav Radović chyba jednak nie faulował Mariana Kelemena. Poza tym sędzia nie popełnił żadnego poważnego błędu.

Gole 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Jeżeli ktoś mógł mieć pretensje, to wrocławianie. Po niesportowym ataku łokciem Radovicia na Kelemena sędzia powinien ukarać piłkarza gospodarzy żółtą kartką. Podobnie było w przypadku starcia Piotra Celebana z Michałem Żyrą, kiedy legionista kopnął bez piłki obrońcę Śląska. Wszystko działo się jednak w ferworze walki i arbiter mógł tego nie widzieć. Dlatego też nikt z ekipy wrocławskiej nie miał większych pretensji. I Legia też nie może mieć pretensji o to, że Śląsk dał jej lekcję futbolu.

Trener Lenczyk od pierwszych minut desygnował do gry dwóch defensywnych pomocników - Dariusza Sztylkę i Roka Elsnera - co było sygnałem, że Śląsk będzie czekał, co zrobi rywal. Ale wrocławianie wcale nie zamierzali się bronić. Nie dali się zepchnąć pod własną bramkę, ale skutecznie zagęszczali pole gry w środku pola, stosowali umiejętnie presing i wyczekiwali swoich szans. Pierwszą mieli już w siódmej minucie. Sebastian Mila znalazł się na prawym skrzydle. Obrońcy Legii razem z kilkoma zawodnikami Śląska wbiegli we własne pole karne. Przytomnie tuż przed szesnastym metrem pozostał Łukasz Madej. Mila dograł do niego, a ten technicznym strzałem nie dał szans Wojciechowi Skabie. Swój mały udział w tej akcji miał również Sztylka, który w odpowiednim momencie sprytnie schylił się przed piłką lecącą w stronę bramki.

Bramka nie wpłynęła na obraz gry. Śląsk kontrolował grę, a Legia nie potrafiła dostać się w pole karne rywali. Podopieczni Lenczyka zupełnie zdominowali środek pola i trener Skorża jeszcze przed przerwą zdecydował się wpuścić na boisko Janusza Gola, który miał zmienić układ sił w tej strefie boiska. Nowy zawodnik Legii niewiele jednak zmienił. Co więcej, kilka chwil po pojawieniu się Gola na boisku Śląsk zdobył drugą bramkę, po kolejnej błyskotliwej akcji. Madej doskonale zagrał na wolne pole do wybiegającego za obrońców Milę. Kapitan Śląska dokładnie podał na piąty metr do Johana Voskampa, który pewnym strzałem dopełnił formalności. Łazienkowska w tym momencie zamilkła.

Po zmianie stron Śląsk cofnął się nieco bardziej i oddał środek pola, ale nie była to obrona Częstochowy. Wrocławianie umiejętnie rozbijali niemrawe ataki gospodarzy i kontratakowali. I zaraz po przerwie powinno być 3:0, ale Madej w sytuacji sam na sam ze Skabą trafił prosto w niego.
Śląsk większe problemy miał jedynie przez mniej więcej dziesięć minut, kiedy cofnął się za bardzo i został zamknięty we własnym polu karnym. Wtedy też Danijel Ljuboja miał doskonałą okazję, ale Kelemen instynktownie odbił piłkę nogami. Po tym okresie wrocławianie ponownie uspokoili grę i wydawało się, że już spokojnie utrzymają wynik do końca. Wtedy jednak fatalny błąd popełnił Marek Wasiluk, który zgubił piłkę i Ljuboja zdobył kontaktowego gola. Końcowe minuty były bardzo nerwowe, ale Legia nie zdołała doprowadzić do remisu. I dobrze, bo na remis nie zasłużyła.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (0:2)
Bramki: Ljuboja 77 - Madej 7, Voskamp 43
Sędziował: Robert Małek (Zabrze).
Widzów: 18 000.

Legia: Skaba - Jędrzejczyk, Żewłakow, Choto (56. Rybus), Wawrzyniak - Manú (62. Żyro), Vrdoljak, Borysiuk, RadovićI, Kucharczyk (36. Gol) - Ljuboja.
Śląsk: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, WasilukI, Spahić - Madej (75. Sobota), Sztylka, ElsnerI, Mila (82. Cetnarski), Ćwielong (71. Gancarczyk) - Voskamp.

RELACJĘ NALEŻY ODŚWIEŻAĆ - F5!!!

98′ Koniec! Legia przegrywa ze Śląskiem 1:2. Słabo wróży to na rewanż ze Spartakiem, który odbędzie się już na 4 dni. "J***ć PZPN" - skandują kibice Legii.
96′ Starcie Kelemena z jednym z Legionistów, bramkarz Śląska pada na murawę.
96′ Ależ była okazja! Piłka spada pod nogi Ljuboi, ten zagrywa do Radovicia, który zostaje zablokowany przez Wasiluka!
94′ Pan Małek spogląda na zegarek, chyba niedługo będzie kończył...
94′ Rybus dośrodkowuje z rzutu wolnego, Kelemen broni niepewnie, ale był faulowany.
92′ Żewłakow z wolnego w pole karne, Ljuboja powstrzymany przez Spahicia.
91′ Jeszcze jeden faul na Ljuboi i żółta kartka dla Elsnera.
89′ Rybus ograny przez Spahicia jak mały chłopczyk. Po chwili świetny powrót Vrdoljaka ratuje Legię przed stratą bramki.
89′ Strzał głową Gola - tuż przy słupku!
88′ Kapitalny strzał Serba końcówkami palców broni Kelemen. Po chwili poprawiał Vrdoljak, ale wprost w bramkarza.
87′ Ogłuszający doping kibiców Legii, za chwilę rzut wolny z około 25 metrów. Przy piłce Borysiuk i Ljuboja.
85′ Kelemen opóźnia grę, żółta kartka.
84′ Pan Małek znów "bohaterem" kibiców Legii. Kolejna decyzja sędziego zakrawa o kpinę.
83′ Mila oddaje opaskę kapitana Sztylce i spacerowym tempem zmierza na ławkę. Zastępuje go Cetnarski.
83′ Strzał Elsnera o centymetry mija słupek bramki Skaby.
81′ Na wiosnę przy Łazienkowskiej było 1:2, czyżby ten wynik miałby się dziś powtórzyć?
81′ Gol fauluje Milę niedaleko linii środkowej.
79′ Długie podanie Gola, odegranie Rado i Ljuboja plasowanym strzałem pokonuje Kelemena! Jest jeszcze nadzieja dla Legii, choć czasu coraz mniej.
77′ Jest bramka kontaktowa! Danijel Ljuboja!
77′ Gancarczyk zwija się z bólu po starciu z Borysiukiem. Wolny dla Śląska.
76′ Druga zmiana u gości. Sobota za Madeja.
75′ Ładnie wbiegł w pole karne Jędrzejczyk, ale wywalczył tylko rzut rożny.
74′ Kolejny faul na Ljuboi, tym razem Spahić.
73′ Voskamp bez problemów przepchnął Vrdoljaka, ale na linii pola karnego powstrzymał go Żewłakow. Bez faulu.
72′ Jeśli gra Legii nie jest tylko zasłoną dymną dla obserwatorów z Rosji, to czarno widzę rewanż ze Spartakiem...
72′ Żółta kartka dla Wasiluka za faul na Ljuboi.
71′ Marek Gancarczyk za Piotra Ćwielonga.
70′ Ładne przepuszczenie piłki przez Ljuboję, ale Rado wystartował do niej zbyt późno.
69′ Żyro nokautuje Spahicia (nieumyślnie, nie trafił w piłkę), Legia gra dalej. Ljuboja kończy akcję strzałem, ale broni Kelemen. Zasady fair play są chyba obce zawodnikom Macieja Skorży.
68′ Piłka przez dobre dwie minuty nie opuszczała pola karnego Śląska, ale co z tego, skoro Legioniści nie potrafili nawet oddać strzału?
66′ Jędrzejczyk zgrywa piłkę w stylu Manu. Po chwili ma doskonałą okazję do strzału, ale blokuje go obrońca.
65′ Ljuboja znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie w polu karnym, ale jego strzał broni nogami Kelemen! Najlepsza okazja dla Legii w tym spotkaniu!
64′ Doskonała decyzja trenera Skorży. Schodzi Manu, za niego Żyro. Zawsze to jeden zawodnik na boisku więcej.
62′ Rado "na raty" do Rybusa, ten wrzuca w pole karne, na aut wybijają piłkę obrońcy.
61′ Manu jest chyba jedynym Portugalczykiem, który nie potrafi przyjąć prostej piłki. Kolejna strata.
60′ "Hehehe" - skomentowałby zagranie Gola Jacek Gmoch.
59′ Janusz Gol jeszcze raz próbuje zagrywać piętką, tym razem piłka wychodzi na aut...
58′ Legia rusza do ofensywy. Rybus zmienia Choto.
57′ Chyba przesadził pan Małek. Gwizdnął wyimaginowany faul Borysiuka, wściekły pomocnik powiedział mu kilka ciepłych słów i został ukarany żółtą kartką.
56′ Gol podaje w stylu Iniesty. Z tym, że gracz Barcelony znajduje na boisku swoich kolegów, Legionista - rywali.
54′ Pada w polu karnym Radović. Gwizdek sędziego i żółta kartka dla Serba.
54′ "Setka" Madeja! Zawodnik Śląska sam na sam ze Skabą, bramkarz Legii broni nogami.
53′Manu najpierw nie chciało się pobiec do piłki, po chwili fauluje Sztylkę.
52′ Radović uniósł nogę zbyt wysoko, Pietrasiak kopnięty w twarz.
50′ Mylił się ten, kto myślał że Legia po przerwie ruszy do szalonych ataków. Na razie spokojna wymiana piłki w środku pola.
47′ Ćwielong faulowany w środku pola.
46′ Zaczynamy, przy piłce Legia.

48′ Do przerwy 0:2. Legia kompletnie rozczarowała, Śląsk wykorzystał niemal wszystkie dogodne sytuacje. Zobaczymy, czy obraz gry zmieni się w drugiej połowie.
47′ Pierwsza połowa przedłużona o minutę. "Kończ waść, wstydu oszczędź" - powinni powiedzieć do sędziego Legioniści.
45′ Bezbłędne podanie Madeja do Mili, ten wykłada piłkę jak na tacy Voskampowi i ten nie ma problemów z pokonaniem Skaby.
44′ Voskamp i mamy 0:2!
43′ Efektowny wolej Spahicia, ale bardzo niecelny.
42′ Ljuboja z rzutu wolnego pół metra obok słupka.
40′ Strzał Mili z 17 metrów - mocny, ale minimalnie niecelny.
40′ Kontra Legii, Rado i Ljuboja wychodzą na trzech obrońców Śląska... spalony. Kontrowersyjna decyzja pana Małka.
38′ Po strzale Ćwielonga piłka ląduje w siatce, ale zawodnik gości na spalonym.
37′ Zmiana w Legii. Gol za Kucharczyka.
36′ Beznadziejne zagranie Jędrzejczyka, gdyby Mila trochę pomyślał zamiast oddawać od razu strzał, mogło być 0:2.
35′ Strzał Kucharczyka z ponad 20 metrów zablokowany przez Sztylkę.
34′ Rzut rożny dla Śląska, piłkę niemal z linii bramkowej wybija Choto!
33′ Wściekły Ljuboja nie może pogodzić się z grą na czas zawodników Śląska. Sędzia uspokaja Serba, a po stadionie niesie się znana przyśpiewka, której bohaterem jest pan Małek.
31′ Ljuboja chciał nieco poczarować, ale jego podanie bezpardonowo na aut wybija Pietrasiak.
30′ Teraz odbiór Legii, Rado poszukał Manu w polu karnym, ale Portugalczyk przyjął piłkę tak, że odskoczyła do Pietrasiaka.
28′ Główkuje Vrdoljak, broni Kelemen!
28′ Borysiuk będzie wykonywał rzut wolny niemal z linii końcowej. Mocna wrzutka, ale na rzut rożny wybija piłkę Sztylka.
26′ Ależ ambitnie gra Ćwielong! Już nie przeszkadza mu to, że mamy niedzielę, godzinę 17 i jest słonecznie?
24′ Borysiuk zagrywa krótko do Manu, który potężnie strzela. Piłka szybowała tuż przy słupku, ale na posterunku był Kelemen.
23′ Manu faulowany na wysokości pola karnego Śląska.
21′ Nie wiem co chciał osiągnąć Ljuboja tą wrzutką. Piłka szybowała na wysokości dobrych kilku metrów. Żaden z zawodników nie miał najmniejszych szans aby do niej doskoczyć.
20′ Pietrasiak wślizgiem wybija piłkę spod nóg Radovicia. Rzut rożny.
19′ Jeszcze jeden rzut wolny dla Śląska. Do bramki Skaby jest blisko, ale Mila rozgrywa go krótko. podawał Madej, ale na spalonym jeden z zawodników gości.
17′ ... z którego (jak zwykle w tym sezonie) nic nie wynika.
17′ Dobre podanie Wawrzyniaka w stronę Ljuboi, nieco zamotał się kryjący go Pietrasiak, będzie rzut rożny dla Legii.
16′ Rado wychodził sam na sam z Kelemenem, spalony.
15′ Fantastyczny doping z "Żylety", ale kibice Śląska też są słyszalni.
14′ Zamieszanie w polu karnym, ale skończyło się na aucie dla Legii.
14′ Rajd Spahicia lewą stroną, fauluje Borysiuk. Może być groźnie, prawie cały Śląsk w okolicach pola karnego Legii.
11′ Manu dwukrotnie wrzucał w pole karne. Najpierw za lekko, później za mocno.
10′ Fantastyczne zagranie Radovicia do Ljuboi, ale Celeban w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg napastnika Legii.
9′ Dobre podanie Sztylki do Mili, ten pomknął prawym skrzydłem i wycofał do Madeja, który pokonał Skabę mocnym strzałem.
7′ I mamy gol dla Śląska! Łukasz Madej!
6′ Serb chyba strzelał, ale trafił we Vrdoljaka. Od bramki Kelemen.
6′ Faul Ćwielonga. Wykonawcą rzutu wolnego Ljuboja.
5′ ... a jednak nie. Fatalna wrzutka Borysiuka.
4′ Teraz rzut wolny dla Legii, około 35 metrów od bramki. Może być gorąco.
3′ Ładne podanie Borysiuka do Kucharczyka, ale szybszy Pietrasiak. Tylko aut.
2′ Piłkę wybijają obrońcy Legii. Gospodarze wychodzą z kontrą, ale na spalonym Manu.
1′ I już rzut wolny dla gości z około 40 metrów, wykonawcą oczywiście Mila.
17:00 Zaczyna Śląsk.