The Crew rozłożyło na łopatki Seahawks i przeszło do finału PLFA [foto]

Pół tysiąca osób śledziło starcie Załogi z Seahawks
Pół tysiąca osób śledziło starcie Załogi z Seahawks Grzegorz Kwolek
Pół tysiąca osób śledziło 2 lipca we Wrocławiu starcie Załogi z Seahawks. The Crew znowu było górą!

The Crew wygrało z Bielawa Owls 35:0 [foto]

2 lipca na stadionie przy ul. Sztabowej rozegrany został pierwszy półfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. The Crew przed własną publicznością pokonało zespół Seahawks Gdynia 27:7.

W drużynie z Wrocławia wyróżniała się przede wszystkim obrona. Prym w niej wiódł Aki Jones, który praktycznie w każdej akcji krzyżował plany rozgrywającemu Seahawks Gdynia. W drużynie gości dobry mecz rozegrał Peter Plesa, który zaliczył dwa przechwyty, a przez całe spotkanie z dobrym skutkiem krył Marka Philmore'a.

Mimo zwycięstwa wrocławska drużyna po meczu nie kryła rozczarowania. W trakcie spotkania było kilka momentów, w których Załoga mogła sobie lepiej poradzić - szczególnie w pierwszej połowie.

The Crew rozłożyło na łopatki Seahawks i przeszło do finału [foto]Mecz The Crew i Seahawks Gdynia

- W pierwszej połowie kompletnie nic nam nie wychodziło. Usłyszeliśmy po niej kilka ostrych słów, bo w tamtym momencie naprawdę istniała realna szansa naszej porażki w tym meczu - oceniał krytycznie grę swojej drużyny Łukasz Omelańczuk z The Crew - Później ochłonęliśmy, zmieniliśmy taktykę.

Zwycięstwo The Crew pozwala przejść wrocławianom do VI SuperFinału PLFA, który zostanie rozegrany 17 lipca w Bielawie. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca drugiego półfinału. W niedzielę 3 lipca we Wrocławiu zmierzą się w nim Devils Wrocław i Warsaw Eagles.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?