The Crew wygrało z Bielawa Owls 35:0 [foto]

Quol
Quol
Wrocław The Crew vs. Bielawa Owls
Wrocław The Crew vs. Bielawa Owls Grzegorz Kwolek
9 kwietnia ofensywny duet Philmore-Walz poprowadził Załogę do zwycięstwa nad Sowami.

Wrocławianie nie dali szans beniaminkowi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Zespoły spotykały się już w sparingach, ale 9 kwietnia na Stadionie Olimpijskim nie było taryfy ulgowej dla bielawskich zawodników. Pierwsze trzy punkty zdobył Kamil Ruta po wykopie z 21 jardów. Potem przyłożenie po 80-jardowym biegu zaliczył Deante Battle, o punkt podwyższył je Ruta. Po pierwszej kwarcie było 10:0 dla The Crew.

W drugiej kwarcie Marka Philemore'a świetnie wypatrzył Justin Walz i dokładnie mu dograł, a Philemore zaliczył przyłożenie. Owls postawili na akcje biegowe, co im się jednak nie opłaciło, bo obrona gospodarzy skutecznie je przerywała.

W drugiej części meczu przyłożenie zaliczył Walz. Amerykański rozgrywający jeszcze dwa razy skutecznie podawał do Marka Philmore'a, który nie zmarnował okazji i zdobył z tych asyst dwa przyłożenia. Ostatnie podwyższył o punkt Ruta. Mecz zakończył sie wynikiem 35:0 dla gospodarzy.

The Crew Bielawa OwlsThe Crew Philmore

Spotkanie oglądało prawie czterystu widzów. Publiczność rozruszały tancerki z Sista Crew, a przygrywał im DJ Really. Następny mecz ligowy The Crew rozegra we Wrocławiu 16 kwietnia z AZS Silesia Miners.

The Crew Wrocław – Bielawa Owls 35:0 (10:0, 6:0, 12:0, 7:0)

I kwarta
3:0 21-jardowe kopnięcie z pola Kamila Ruty
10:0 80-jardowa akcja powrotna Deante Battle'a po puncie (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

II kwarta
16:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 90-jardowej akcji po podaniu Justina Walza

III kwarta
22:0 przyłożenie Justina Walza po 3-jardowej akcji biegowej
28:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 26-jardowej akcji po podaniu Justina Walza

IV kwarta
35:0 przyłożenie Marka Philmore'a po 30-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)